Serin Havada Vatandaşlar Orucunu Rahat Tutuyor

Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl havaların normalinin altında seyretmesi Aksaraylı vatandaşların rahat bir şekilde oruç tutmasına yardımcı oldu. Ramazan ayında havaların ısınmasını bekleyen ve zorluk çekmemek için hazırlıklarını yapan birçok vatandaş şaşkına döndü.

Serin Havada Vatandaşlar Orucunu Rahat Tutuyor

          Meteorolojiden gelen açıklamayla birlikte hava sıcaklıklarının normalinin altına seyredeceği ve halk arasında 40 ikindi yağmurları olarak bilinen yağmur yağışlarının olacağı açıklandı. Yağmur yağışının olmadığı günlerde ise serin ve hafif nemli havanın hâkim olacağı belirtildi.

Peki, Aksaraylılar Bu Durumu Nasıl Buluyor?

Ulu Camii önündeki dekoratif havuzların yan başına oturarak hava ve suyun serinliği ile dinlenen vatandaşımıza sorduk. “Havalar Serin Oruç Kolay, Bu Durumu Nasıl Buluyorsunuz?” sorusuna keyifli cevaplar aldık. 76 yaşındaki Ahmet Arıbaş amcamız, “Bu sene güneş çok olur diye eve vantilatör soğutucu aldım. Meteoroloji hava serin dedi bende vah yavrum vah paralar gitti boşa dedim. Ne olursa olsun da Allah iman ve imanda dayanma gücü versin” dedi. Diğer yandan 69 yaşındaki Mehmet Rıdvan Dağlı amcamız, “Ben hiçbir yere para harcamadım. Rabbim güç verdi. Yağmuru veren, serinliği veren, gölgeyle güneşi veren Allah gücümüzü de verir oruçtan bahaneyle kaçmayalım” dedi. 

Sallanan Kamelya Emeklinin Vazgeçilmezi

Aksaray Belediyesi tarafından Ulu Camii önündeki dekoratif havuzların yanı başına yapılan sallanan kamelya emekli amcaların vazgeçilmezi oldu. Oruç tutarak namaz vakitlerindeki araları gölge altında sohbetle tamamlayan emekli amcalar halinden memnun olduklarını belirtti.

Aynı zamanda da Aksaray Belediyesine teşekkür ederek, aynı kamelyadan çokça istediklerini dile getirdiler. Haber/Foto: Yavuz Akkan

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X