Haber Detayı
07 Nisan 2016 - Perşembe 18:57 Bu haber 1026 kez okundu
 
Şehit Polislerin Mezarına Karanfil Bırakıldı
Aksaray’da Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle şehit mezarlarına karanfil bırakılarak, dualar edildi.
AKSARAY Haberi
Şehit Polislerin Mezarına Karanfil Bırakıldı

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Aksaray Şehitliği’nde anma programı düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve çok sayıda müdür ile polis memurunun katıldığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa şehit ve gazi yakınları da katıldı. Ardından İl Müftülüğü'nde görevli din görevlisi tarafından Kur'an-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Daha sonra İl Emniyet Müdürü Aslan ve polis memurları şehit olan polislerin mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan yaptığı açıklamada, “Aksaray ilimizde de şehitlerimiz var. Daha önceden devletimiz ve milletimiz için şehit olmuş kardeşlerimiz var.

Malumunuz 10 Nisan Polis Bayramı nedeniyle polis teşkilatımızın 171’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bu kapsamda da emniyet personelimiz, polis okulu personelimiz ve şehit ile gazi yakınları ile birlikte Aksaray’daki şehitliğimizi ziyaret ettik. Şehitlerimiz için dualar ettik. Onların kabirlerine karanfil bıraktık” dedi. İHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Polislerin, Mezarına, Karanfil, Bırakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı