Şanlı Direniş 1 Yaşında

Vatan Gazidir, Millet Kahraman

Şanlı Direniş 1 Yaşında

         15 Temmuz Kanlı Darbe Teşebbüsünün 1. Yıl Dönümü Vesilesi İle gerçekleştirilen Etkinlikler Çerçevesin de Aksaray’ın yapmış olduğu etkinlikleri Tüm Ulusal Basın Konuşuyor

 

Aksaray Belediyesi ile Valiliğin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade günü etkinlikleri Aksaray Belediyesinin Muhteşem 15 Temmuz yazılı koreografisiyle başlarken İl Protokolü Mehteran eşliğinde Milli irade meydanına yürüyerek geçti.

Aksaray'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'nı dolduran vatandaşlar, kurulan dev ekranlarda 15 Temmuz belgeselini izledi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki konuşmasını canlı takip etti.

Camilerden saat 00.13'te sela verilmesinin ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.  Daha sonra vatandaşlar demokrasi nöbetini tutmaya başladı.

Aksaray Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruşlar tarafından vatandaşlara içecek ve yiyecek ikram edildi.

Aksaray'da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'ne yoğun ilgi gösterdi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri kapsamında Aksaray'da "Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen anma etkinliğinde, vatandaşlar mehter takımı eşliğinde yürüyüş gerçekleşti.

Vatandaşlar burada, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları ile Ulu Cami'den, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na kadar yürüdü. Her bir şehidi temsil eden vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları açarak hazırladıkları koreografi ile bedenleriyle "15 Temmuz" yazısını oluşturdu.

Vatandaşlar burada, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları ile Ulu Cami'den, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na kadar yürüdü.

Her bir şehidi temsil eden vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları açarak hazırladıkları koreografi ile bedenleriyle "15 Temmuz" yazısını oluşturdu.

Yapılan koreografi gösterisine çevredeki vatandaşlar da ellerindeki bayraklarla destek verdi.

Aksaray'da 78 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi "15 Temmuz 2016 şehitlerimize saygılarla " yazılı pankartla ortak basın açıklaması yaptı.

 

Önce Düğün Sonra Demokrasi Nöbeti

 

Dünya evine Giren Çift, Gelinlik Ve Damatlıklarıyla Demokrasi Nöbetine Katıldı

Aksaray'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin 1'inci yılı nedeniyle düzenlenen demokrasi nöbetine, yeni evlenen çift de gelinlik ve damatlıklarıyla katıldı.

Aksaray'daki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen programa, komiser yardımcısı Ümit Yorgancı ve öğretmen eşi Nurdan Damarlı, düğün töreninin ardından katıldı.

Yorgancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, polis memuru olduğunu ve geçen yıl 15 Temmuz'da polislik eğitimi gördüğünü söyledi.

En mutlu günlerini yaşadıkları bu günde demokrasi nöbeti tutmak için meydana geldiklerini belirten Ümit Yorgancı, "Rabb'im bana Peygamber ocağı olan polislik teşkilatında bulunmayı nasip etti. Bugün en mutlu günümü yaşıyorum. Düğünümüzden sonra yan gelip yatmak yerine burada demokrasi nöbetinde halkımızla beraber bulunmak istedik. Burada bulunmaktan çok mutluyum." diye konuştu.

Damarlı ise demokrasi nöbetinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Düğünden sonra burada olmak için ikimiz de karar verdik. Burada demokrasi nöbeti tutmak varken, eve gitmek içimizden gelmedi. Düğünümüzden sonra burada hep beraber olmayı seçtik." dedi.

Yeni evli çifti, Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın da tebrik etti.

Vali Pekmez, çifte altın hediye etti.

            Demokrasi nöbeti sabah ezanın okunmasının ardından İl protokolü ile vatandaşların Ulu camide sabah namazı kılmasının ardından il nöbet sona erdi Sabah namazı kılan vatandaşlara Belediye Başkanı Yazgı çorba ikram etti.  Haber Harun ATALAY

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X