Şampiyonluk Yakın Meşaleleri Yakın!

Aksaray Belediyespor teknik direktörü Ufuk Uysal pazar günü ligin 22. haftasında kazanılan ve 3-0 sona eren Adana Kürkçüler müsabakası sonrasında açıklamalarda bulundu

Şampiyonluk Yakın Meşaleleri Yakın!

Teknik direktör Ufuk Uysal maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Fikstüre baktığımız zaman Yozgatspor zor maçları vardı. Onu biliyorduk ama Ceyhan deplasmanında takıldılar. O skorun avantaj mı değil mi olduğunu önümüzdeki hafta oynayacağımız müsabakada göreceğiz. Kürkçüler müsabakasını konuşmak gerekirse, iyi oynadık. Zaman zaman oyundan düştüğümüz dakikalar oldu. Rakibimiz de öyle çok küçümsenecek bir rakip değildi. İleri de etkili isimleri vardı. O anlamda bizi biraz zorladılar ama müsabakayı 3-0 gibi net bir skorla kazandık, sevinçliyiz” dedi.

Liderlik Mücadelemiz Devam Ediyor

Nevşehirspor ve Yozgatspor ile liderlik mücadelemiz devam ediyor diyen Uysal, “Biraz daha avantajlı konuma geldik. Baktığımızda Yozgatspor müsabakasının kötü bitmesi Yozgat sporu bizim önümüze geçirmeyecek. Onu biliyoruz. Artık o maçın hazırlıklarına başlayacağız” dedi. Uysal açıklamanın devamında, “Sezon başından bu yana bakarsak maçlarımızdan, 20 maçın 17’sini kazanmış, 2 tanesinde berabere kalmışız. Bu maçların hepsinde üstün bir oyunla kazanacağız diye bir şey yok. Oyundan düştüğümüz zamanlar oluyor. Sezon içerisinde oyuncuların formsuz oldukları dönemler olabiliyor. Rakipler de sürekli peşinizde olduğu için rotasyon sıkıntımız da oluyor. O anlamda da çok fazla rotasyona gidemedik. Bugün 5-6 puan fark yapmış olsak, farklı oyuncularla da oynayabilirdik ama takımın genel yapısını bozmadan oynamaya çalıştık. İlk devrede etkiliydik. İkinci devrede zaman zaman oyundan düştüğümüz bölümler oldu. Bu tip şeyleri genelde bekliyoruz. Son 4 haftada bu tür şeyler de olabilir. Takımımız yine de gol yemeden müsabakayı bitirmeyi biliyor”diye konuştu.

Rakip Olarak Final, Puan Olarak Final Değil!

Gazetecinin haftaya Yozgatspor ile deplasmanda sezonun maçını oynayacağız. O maçla ilgili düşünceniz nedir? Sorusuna ise teknik direktör Uysal, “Aslına bakarsanız benim için Kürkçülerspor müsabakası Kayseri Şekerspor müsabakası daha değerli maçlardır. Bu rakipler bizi oynatmaktan çok oynatmamayı oynuyor. Yozgatspor üst ligleri görmüş. Bu liglerde her sene şampiyonluğa oynayan bir takım. Muhtemelen top oynamaya çalışacaktır. Ben o müsabakayı final müsabakası olarak görmüyorum. Ama tabii ki puan olarak baktığımız zaman şampiyon olmamız açısından rakip olarak baktığımız zaman final müsabakası gibi gözüküyor. Biz o çerçeveden bakmıyoruz.

Yozgatspor müsabakasından sonra oynayacağımız Azatlı Spor maçı gideceğimiz Arsuz Karaağaçspor deplasmanı ve son haftada oynayacağımız Talasgücü Belediyespor müsabakaları hepsi bizim için birer final müsabakasıdır. Yozgat maçını da Azatlı spor müsabakası ne ise o şekilde değerlendiriyoruz” cevabını verdi.

Taraftarlar Playoff Maçının Tarih ve Yerini Öğrensin

Aksaray Spor teknik direktörü Ufuk Uysal devre arasında Aksaray spor taraftarları play of oynamak için biletlerini alsınlar. Hazırlıklarını yapsınlar şeklinde bir demeciniz vardı sorusuna ise cevaben,  “Taraftarlarımız bizim oynayacak olduğumuz Playoff ilk maçın şehrini öğrenmeye çalışsınlar. Ona göre hazırlıklarını yapsınlar diye tekrar ediyorum. İnşallah oraya gideceğiz.

Yolumuza emin adımlarla gidiyoruz. Şöyle bir iddiamız daha var. Biz buradan lider çıktığımız zaman biliyorsunuz. İlk maçında kim gelirse gelsin, nerede olursa olsun, geçeceğimizi söylemiştik. İnşallah öyle olur. 4 maçımız kaldı. Kazandığımız zaman gelen beşinci takımı da geçeceğimizi ümit ediyorum. Çünkü takımıma güveniyorum. Yönetim kurulunda tam destek arkamızda çalışmalarımız gayet güzel geçiyor. Aksaray'daki spor basını bizleri çok iyi takip ediyor. O anlamda Aksaray'dan her türlü çok memnunum çalışma ortamımız da güzel. Ben her zaman söylüyorum. Bu şehir mutlaka profesyonel lige yükselmelidir. İnşallah o sene bu sene olacak. Bu sene bu takımı profesyonel çıkartacağız” diye konuştu.

Hedefimiz Ligi Gol Yemeden Tamamlamak

Takım gol yemeden kazanmaya devam ediyor sorusuna ise cevap veren Uysal “Takımımızda Mustafa sakat, Haşim sakat, Abdullah ayrılmıştı. Çok fazla eksiğimiz olmasına rağmen yine takım savunmamız ayakta kalmayı başarıyor aynı şekilde devam ederiz. İnşallah Sezon sonunda da inşallah 5 gol sayısında kalırız ve Ligi bu şekilde tamamlarız” ifadelerini kullandı. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487