Ramazan’da Gıda Terörüne Dikkat!

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Merkezi illerdeki Esnaf ve Sanatkârları Odalarına bildiri göndererek yayınlamasını istediler. Vatandaşları gerek broşürler gerekse internet üzerinden resimli anlatımlarla uyaran Esnaf odaları ve STK’lar ortak açıklama ile "Ramazan ayında artan merdiven altı üretim gıda ürünlerini kesinlikle almayın.

Ramazan’da Gıda Terörüne Dikkat!

 Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun" ifadesini kullandı. Esnaf ve Sanatkârları Odası yazılı açıklamasında, tüketicileri merdiven altı ürünler konusunda uyardı. Ramazan ayında tatlı, şekerlemeler ve şarküteri ürünlerinin tüketiminin arttığına işaret eden açıklamada, bunları merdiven altı üretimle piyasaya süren Ramazan fırsatçılarına dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

Genel Başkan Odalara Seslendi; TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ramazan ayında artan merdiven altı üretim gıda ürünlerini kesinlikle almayın. Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun. Alacağınız üründen önce alışveriş yapacağınız esnafı iyi tespit edin. Çünkü gerçek esnaf yani mahallenizdeki bakkal, manav, kasap, şarküteri kim olursa olsun kendi yemediği bir ürünü müşterisine satmaz. Onun için alışverişinizi tanıdık esnaftan yapın" değerlendirmesinde bulundu.

Aksaray’dan Ortak Açıklama ile Yanıt Geldi

Ramazan'da denetimlerin artırılmasının önemine dikkat çeken Aksaray’ın esnaf odaları ise Genel Başkan’ın çağrısına yanıt vererek, şunları kaydetti "Yarı fiyatına salam, sosis, pastırma olmaz. 5-10 liraya baklava olur mu? Olmaz, kullanılan fındığın, fıstığın, yağın maliyetini karşılamaz. Vatandaşımız olması gereken fiyatın altında satılan ürüne şüpheyle yaklaşmalıdır. Şüphelendiği ürünleri yetkililere bildirmek de vatandaşımızın görevidir" diye ortak bildiri yayınladılar. Haber: Yavuz Akkan

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X