Rakamı Duyan Elindekini Satıyor

Bedelli askerlikte yaşın 25, fiyatın ise 15 bin TL olarak belirlenmesinin ardından bu fırsattan yararlanmak isteyenler de harekete geçti. İlan sitelerinde çok sayıda kişinin 15 bin TL’lik ücret için arabasından motoruna, evinden bilgisayarına kadar para yapacak değerli eşyalarını satışa çıkardığı görüldü.

Rakamı Duyan Elindekini Satıyor

 Bedelli askerlik düzenlemesinde yaş 25 ücret ise 15 bin TL olarak belirlendi. Ancak yeni düzenlemeye göre bedelli askerlikten yararlanacaklar 21 gün askerlik de yapacak. Bedelliden yararlanacak çalışanlar ise bu 21 günlük süreyi ücretsiz izin alarak kullanarak geçirebilecek.

İkinci El Piyasası Canlandı

Bedelli askerlikte fiyatın netleşmesi ikinci el piyasasını canlandırdı. Askerlik bedelini ödemek için para toplama telaşına düşen gençler, ellerinde ne varsa satılığa çıkarmaya başladı.

Bedeli Ödemek İçin Her Şey Satılığa Çıkartıldı

Türkiye’nin önde gelen ikinci el satış sitelerinde 15 bin TL’lik bedelli askerlik ücreti için cep telefonundan bilgisayara, motosikletten arabaya kadar her türlü mal için ilanlar verilmeye başlandığı görüldü. İlanlar arasında en dikkat çekici olanı ise bir otomobilin  “Bedelli nedeniyle satılık” başlığı ile satışa çıkarılması oldu. Özel Haber: Ziya Koçak

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X