Haber Detayı
13 Şubat 2017 - Pazartesi 14:05 Bu haber 1167 kez okundu
 
Personel Ve Ayıplı Üründen ‘Şikâyetçiyiz’
Aksaray Şikâyet Ediyor, Firmalar Çözüm Arıyor
AKSARAY Haberi
Personel Ve Ayıplı Üründen ‘Şikâyetçiyiz’

Bir şikâyet sitesinden yapılan araştırmalara göre Aksaray en çok alışverişten yana dertli. En büyük sıkıntı ise mağazalarda çalışan personelin ilgisizliği ve ayıplı ürünler.

En güvenli ve bilinen şikâyet sitelerinden birinden yapılan araştırmalara göre Aksaray’ın bir aylık şikâyet haritasını çizdik. Araştırmalarımıza göre Aksaray en çok alışveriş firmalarından şikâyetçi. Bir mağazaya alışveriş yapmaya giden vatandaşlar mağazadaki satış danışmanının ilgisizliğinden çok rahatsızlar. İlgi bekleyen vatandaş bir de üstüne saygısız bir davranış görünce bunu kaldıramayarak şikâyet ediyor. Ayıplı ürünlerden de bir hayli dertli olan vatandaşlar aldıkları ürünlerin bozuk çıkmasını istemiyor. Aksaraylının en çok şikâyetçi  olduğu ikinci konu ise kargo ve nakliyat. Kargodan yana en büyük sıkıntı ise kargoların geç gelmesi, zarar görerek gelmesi ve kaybolması. En çok yapılan şikâyetlerde üçüncü sırayı ulaşım takip ediyor.

 

En Az Şikâyet Sigortaya

 

En çok şikâyet edilen üç kategorinin ardından sıra şu şekilde devam ediyor; Teknoloji, kamu hizmetleri, finans, elektronik, mobilya, mekân ve eğlence, otomotiv ve sağlık. Aksaraylının en az şikayetçi olduğu sektör sigorta iken, emlak ve inşat sektörü ile etkinlik ve organizasyon kategorileri şikayetlerinin azlığı ile dikkat çekiyorlar. Teknoloji konusunda en çok operatörlerden şikâyetçi olan vatandaş hatlarının çekmemesinden yakınıyor. İnternetten yana da çok dertli olan vatandaş bu problemleri aşabilmek için sürekli yetkili bayilerle iletişim halinde bulunuyor.

Bankalardan da bir hayli dertli olan vatandaşın en çok sıkıntılı olduğu konular kredi kartı ve kredi. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bir aylık şikâyet haritasına göre şikayetler içerik anlamında çok dolu dolu olsa da sayı bakımından şikayetlerin çok fazla olmaması, firmaların kendilerine çeki düzen verdiğini gösteriyor. Sürekli aynı firmadan ziyade farklı farklı firmaların şikâyet edilmesi de dikkat çekiyor. Vatandaş her zaman olduğu gibi yine ilgi istiyor. Müşteri daima haklıdır ilkesinden taviz vermiyor. Haber: Ziya Koçak

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Personel, Ve, Ayıplı, Üründen, ‘Şikâyetçiyiz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı