Özel Gençlerden “Engelsiz Defile”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası ve Anneler Günü münasebetiyle özel çocuklara ve ailelerine özel, muhteşem bir program organize etti

Özel Gençlerden “Engelsiz Defile”

 Hasibe Yazgı’nın ev sahipliğinde Kadın Koordinasyon Merkezi ve Aksaray Engelli Anneler Derneği işbirliğinde düzenlenen programa, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, ünlü sunucu ve yazar İclal Aydın, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, MHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Fidan, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Feyza Baydar, TOBB Kadın  Girişimciler Kurulu Başkanı Aysun Akkurt, Engelli Anneler Derneği Başkanı Gülay Öztürk, şehit anneleri ve engelli anneleri ile özel çocuklar katıldı.

Program, Aksaray Belediyesi Müzik Grubunun mini konseri il başladı ve Kadın Koordinasyon Merkezinin bugüne kadar yaptığı hizmetleri içeren slayt gösterisi ile devam etti. Rabiya Oruç adlı özel çocuk, anneler günü ile ilgili şiir okudu. Özel çocuk olarak adlandırılan genç kızlar, her zaman hayal ettikleri, rüyalarını süsleyen gelinlikleri giyerek, podyuma çıktılar. Birbirinden güzel gelinliklerle podyumda gösteri yapan genç kızlar, kendilerini yetiştiren ve bugünlere getiren annelerine Anneler Günü çiçeği hediye ederken salonu dolduran herkes duygulandı.

“Güzel Sağlıklı Günlerini Hep Beraber Görürsünüz”

Ünlü sunucu ve Yazar İclal Aydın ise yaptığı konuşmada “Bu güzel çocukları yetiştiren kıymetli anneler elleriniz kalbiniz dert görmesin inşallah. Dilerim evlatlarınızdan gülünüz. Dilerim bütün bu çabalarınız emeğiniz kabul olur. Onların o güzel sağlıklı günlerini hep beraber görürsünüz. Çocuk yetiştirmek çok zor ama sizler için çok daha zor. Çok sevdiğim bir hocam insan güne sadaka ile başlamalı demiş ama unutmamalısınız tebessümde bir sadakadır. Sadakadır insanı bütün beladan koruyan. O yüzden o güzel ellerinizden öpüyorum” dedi. İclal Aydın daha sonra kendi yazdığı bir eserini okuyup anlatarak salondaki davetlilere duygulu anlar yaşattı.

“Şehit Anneleri De Unutulmadı”

Programa ev sahipliği yapan Hasibe Yazgı, Engelliler Haftası ve Anneler Günü programına katılmak için özel olarak Aksaray’a gelen İclal Aydın’a günün anısı olarak çiçek, plaket, tablo verdi. Bu arada Anneler Günü dolaysıyla Şehit anneleri de unutulmadı. Vatan savunmasında ve terör operasyonlarında oğulları şehit düşen anneler, Anneler Günü öncesinde şehit annesi olmanın gururunu bir kez daha yaşadılar. ​​Ünlü sunucu ve Yazar İclal Aydın ile Hasibe Yazgı Anneler Günü dolayısıyla Aksaray’daki tüm şehit annelerine plaket vererek, anneler gününü kutladılar. Tüm Şehit annelerine şükranlarını sunarak ellerinden öptü. Hasib​e​ Yazgı, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Feyza Baydar’a kanser erken tanı konusunda yapmış oldukları çalışmalar ve programda yaptığı sunumdan dolayı Teşekkür ederek plaket verdi.  Öte yandan Kanser erken tanı konusunda yapılan çalışmaya katkı sağlayan Hayriye Yeşildağ’a da teşekkür plaketi verildi. Hasibe Yazgı daha sonra yaptığı konuşmada “İl Sağlık Müdürlüğümüze ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerimize Teşekkür ediyoruz. Çünkü kanser ön taramalarında birçok annemizi yavrularına kavuşturmuş oldular. Ön tarama ile hastaları tespit ederek daha sağlıklı anneler ve daha sağlıklı bireyler oluşmasını sağlamış oldular. Emeği geçen herkese Teşekkür ediyorum” dedi. Engelli Anneler Derneği Başkanı Gülay Öztürk ise böylesine güzel ve anlamlı bir programda özel çocuklara gelinlik  giydirerek defile yapmalarını sağlayan ve ayrıca yine engelli anneleri ile şehit annelerini buluşturan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve değerli eşi Hasibe Yazgı’ya teşekkür etti.​ ​Ünlü sunucu ve Yazar İclal Aydın ile Hasibe Yazgı, gelinlik giyerek defile yapan özel çocuklarla Anneler Günü pastasını birlikte keserek tüm annelerin gününü kutladı. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise şehit annelerinin ellerini öperek, anneler gününü kutladı. Ayrıca gelinlik giyen özel çocuklarda Başkanla hatıra fotoğrafı çektirdi. Haber Merkezi

banner487

banner487