Osb’deki Firmalar Atso İle İftarda Buluştu

Aksaray Organize Sanayi Bölgesindeki firmalar Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlemiş olduğu geleneksel iftar programında bir araya geldi.

Osb’deki Firmalar Atso İle İftarda Buluştu

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Milletvekili Adayı İlknur İnceöz, Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinin de yer aldığı iftar programına katılım yoğun oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin “2013 yılında sizlerin takdiri ve desteğiyle göreve gelmiş olduğum ATSO Meclis Başkanlığımın ilk gününden bu yana geçen 5 yıllık süre boyunca şahsım ve meclisimiz Aksaray’ı başta bölgemiz olmak üzere ülke genelinde sanayi şehri ve ticaret merkezi yapmak için uğraşmıştır.  Bu yolda hızla ilerlemek ve hedefe ulaşmak için öncelikle Organize Sanayi Bölgemizin istenilen seviyede olması gerektiği bilinciyle Aksaray OSB’mizdeki siz değerli üyelerimizle sürekli istişare içinde olarak daha hızlı adımlar attık ve bugün organize sanayi bölgemizde 15 binin üzerinde vatandaşımız istihdam edilmektedir. Aksaray büyürse Türkiye büyür sözümüzden yola çıkarak desteklerinizi ve emeklerinizi OSB’mizin üzerinden eksik etmeyin” dedi.

Başkan Göktaş "OSB En Önemli Ticaret Merkezidir"

OSB’deki istihdam yapılan yatırımların artması neticesinde ilerleyen yıllarda 25-30 Binlere dayanacağının altını çizen ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş ise konuşmasının devamında; “15 bin kişinin istihdam edildiği organize sanayi bölgemiz yakın zamanda 25- 30 bin insanımızı istihdam edecek büyüklükte olacaktır.

OSB ilimizin en önemli ticaret merkezidir. Orası bizlerin sizlerin ve Aksaray’ın geleceğidir. Bu anlamda orada meydana gelen sorunları ve çözüm önerileri bu toplantılarımızda dile getirelim ki ortak aklın gücüyle geleceğin sanayi kentini Aksaray’da inşa edelim. Önümüzde 24 Haziranda yapılacak bir seçim dönemi vardır. Şu an için piyasalarda bir belirsizlik ve durgunluk söz konusu olsa da 24 Hazirandan sonra bu durgunluklar yerini hareketlenmeye bırakacaktır bu yüzden bizlerde bu hareketlenme öncesinde çalışmalarımıza hız vermeye başlayacağız” dedi.

AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu’da AK Parti olarak Organize Sanayi Bölgesinde çok büyük işler yapıldığını dile getirirken 24 Haziran’dan sonra aynı şekilde OSB’ye yapılacak yatırımların hızla artacağını belirtti.

"Yatırımlar Çok Büyük Olacak"

AK Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz’de yaptığı konuşmasında; "Organize Sanayi Bölgemize Ulukışla Demiryolu bağlantı çalışması yatırım planına alınmış ihalesi en kısa zamanda yapılacaktır. 1 Milyar TL’nin üzerinde olan bu çalışma Aksaray’ın en önemli sorunu olan limanlara ulaşımı ortadan kaldıracaktır. Demiryolunun bitmesi ile birlikte şehrimize gelecek olan yatırımlar çok büyük olacaktır. Aksaray AK Parti döneminde çok büyük desteklerin ev sahibi olmuştur. Şehrimiz başta sanayi olmak üzere her alanda 16 yılda büyük değişimler göstermiştir. 24 Haziran’dan sonra inşallah bu destekler artarak devam edecektir”  diye konuştu. Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X