Organize sanayi kan ağlıyor, vaat edilen yatırımlar nerede?

İYİ Parti Milletvekili adayları dur durak bilmeden vatandaşlara buluşmalarına devam ediyor. Toplumun her kesimini kucaklayan Milletvekili Adayı Ayhan Erel Aksaray’ı karış karış gezerek Aksaray’ın problemlerine ne gibi çözümler getirmeyi planladıklarını anlatıyor. Sanayi bölgesine ziyaretlerine yaklaşık on gün boyunca devam eden Erel dün Organize Sanayi Bölgesindeki iş yerlerini ziyaret ederek işverenler ve çalışanların sorunlarını dinledi.

Organize sanayi kan ağlıyor, vaat edilen yatırımlar nerede?

 Ziyaretler esnasında iş adamları Aksaray organize sanayisinin gelişmesinin gelmeyen yatırımlar ile engellendiğini belirtti. Her seçim zamanına organize sanayi üzerine vaatler verildiğini ve seçimlerden sonra ise bu vaatlerin rafa kalktığını belirten iş adamları, "Bizim daha fazla üretip, daha fazla kişiyi istihdam etmemiz için öncelikle lojistik konusunda problemlerin çözülmesi gerekli. Milletvekillerimizi her gördüğümüzde bu konuda isteklerimizi bildiriyoruz lakin henüz yapılan bir şey yok bu gidişle olacağını da zannetmiyoruz, bu sorunların çözüleceğine dair inancımızı yitirdik" dedi.

Milletvekili Adayı Ayhan Erel, "İlimizde 23 yıl önce, zamanın Cumhurbaşkanı rahmetli Süleyman Demirel tarafından temeli atılan 75 inci yıl Havaalanı hala bitirilemediği gibi, Hasan dağı havaalanı olarak Niğde-Aksaray güzergâhında Aksaray ilimize 100 km Niğde iline ise 40 km uzaklıkta olacak şekilde yapımının gerçekleştirilmesinde pay sahibi edildi. Aksaraylının hayalleri suya düşmüştür.

Aksaray’ımıza Tren yolu hikâyesi dillere pelesenk olmuş bir halde, Aksaray Organize Sanayi içerisinden geçmek suretiyle, Ereğli-Ulukışla Çakmak İstasyonu'na 80 km’lik bir ray sistemi döşenerek, Mersin limanına bağlantısının sağlanacağı yönünde ise sadece dinletiden ibaret bir söylemler manzumesi ile her seçim döneminde yaşatıldığı gibi, önümüzdeki seçim sürecinde de ne hazindir ki aynı ifadeler kullanılarak adeta uyutulmuş durumdadır. Bu ile yatırım gelmesinin yolu mevcut vekillerin değişmesinden geçer. Aksi taktirde sizler ürettiklerinizi şehir dışına göndermekte sıkıntı yaşamaya, pahalı nakliye maliyetleri ile boğuşmaya devam edersiniz. Yatırımcılar aynı sebeplerden Aksaray’a gelmek istemiyor, gelmeyi düşünen yatırımcılar işe bir şekilde ilimize küstürülüyor. Biz senelerdir bunları söylemekten usandık. Artık bu sorunların çözülmesi için sizlerin yapabileceği bir şey var, sandığa giderek tamam demek. Bizler problemlerinizi çözmeye talibiz. Seçilip Ankara’ya gittiğimiz gün Aksaray için masaya yumruğumuzu vurmaya ant içtik. İstiyoruz ki Aksaray sanayisi gelişsin ülkeyi saran işsizlik sarmalı Aksaray’ın yakasını bıraksın. Sanayicimiz kazansın, vatandaşımız işsiz kalmasın. Bunlar hayal değil Aksaray yatırımların en güzellerini hak ediyor. Bu yatırımlar ilimize İYİ’ler ile gelecek, hizmet nasıl yapılır herkes görecek’’ şeklinde konuştu. Haber Merkezi

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X