Okuma-Yazma Seferberliğine Aksaray’dan Çok Güçlü Destek Veriliyor

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde Okuma Yazma Kurslarına katılım oranlarının iyi durumda olduğunu söyledi.

Okuma-Yazma Seferberliğine Aksaray’dan Çok Güçlü Destek Veriliyor

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlatmış olduğu ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında düzenlenen kurslara ilginin artarak devam ettiğini belirten Pekmez, Aksaray’da misafir edilen yabancı uyruklu kişilerinde bu kurslara katılım sağlayarak okuma ve yazma öğrendiğini söyledi.

"İlgiden Memnunuz"

Okuma-Yazma Seferberliğinin önemini belirten Yeşim Pekmez, okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması için başlatılan kampanya kapsamında Aksaray’da il merkezi ve ilçelerde açılan kurslara özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiğini ziyaret ettikleri kurslarda bunu gördüklerini belirterek bundan memnuniyet duyduklarını söyledi.

‘Okuma-Yazma Seferberliği’nin Aksaray’da en güçlü şekilde desteklendiğini kaydeden Pekmez; okuma yazmayı bilmeyen kimsenin kalmaması için başlatılan bu seferberliğin amacına ulaşması için hep birlikte gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.Valilik Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon