Muhammet Amaç Türkiye 2’CİSİ Oldu

Aksaray Hasandağı Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm Sporcusu Muhammet Amaç, 400 metre mental erkeklerde Türkiye ikincisi oldu.

Muhammet Amaç Türkiye 2’CİSİ Oldu

 Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası Ankara’da sona erdi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) tarafından düzenlenen şampiyonada 64 kulüpten, down sendromlu, otizmli ve mental olmak üzere 90 sporcu mücadele etti.

Organizasyonda, dünya şampiyonu paralimpik atletler Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Yasemin Keskinsoy, Sevim Demircan, Mihriban Kaya ve Onur Kopuzlu da yer alırken Aksaray’ı Hasandağı Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Muhammet Amaç, 400 metre   ve 200 metre mental yarışlarında,  mental erkeklerde  ilimizi temsil etti.

Naili Moran Atletizm Sahası'nda düzenlenen şampiyonanın ilk gün müsabakalarında Hasandağı Gençlik Spor Kulübü sporcusu Muhammet Amaç, 400 metre mental erkeklerde Türkiye ikincisi oldu.

400 metrede Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarı elde eden Muhammet Amaç,iİkinci gün düzenlenen 200 metre mental erkekler de bir kez daha derece elde ederek Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) tarafından düzenlenen şampiyonada 64 kulüpten, down sendromlu, otizmli ve mental olmak üzere 90 sporcunun  mücadele ettiği yarışlarda  dereceye girenlere ödüllerini federasyon asbaşkanı Ensar Kurt ile diğer yetkililer verdi.

Muhammet Amaç Milli Takım yolcusu

  Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonasında mental erkekler Türkiye 2’ncisi olan Muhammet Amaç’ın hafta içi Milli Takım kampına çağrılması beklenirken konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray Hasandağı Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Dilek Eyüpoğlu,  “Kulübümüz bünyesinde bulunan Atletizm branşı’nda sporcumuz Muhammet Amaç’ın, Ankara’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda almış 2’ncilik ve 3’ncülük dereceleri bizleri gururlandırdı. Sporcumuzun başarısında emeği geçen  teknik ekibimize, kulüp yöneticilerimize ve  Osman Yatkın hocamıza teşekkür ederim.   Bilindiği üzere Mayıs ayında Kulübümüz bünyesinde Bayan Futbol takımımız Kadınlar Türkiye 2. Ligi’ne yükselme başarısı göstererek Aksaray’ı başarıyla temsil etmiştir. Kulübümüz bünyesinde futbolcu kızlarımız ve   genç atletimiz  Muhammet Amaç’ın  üst üste yakaladığı başarıları ilimiz tanıtımında önemli rol oynamakta. Muhammet Amaç,  Ankara’da sona eren Türkiye Şampiyonası’nın ardından Milli Takıma katılma şansı yakaladı. İnşallah en kısa sürede bununda müjdesini kamuoyu ile birlikte paylaşacağız. Emek verdiğimiz genç sporcularımızın başarıları sadece bizim değil Aksaray’ındır.  Kulübümüze destek olan herkese teşekkür ediyor çocuklarımızın başarılarının devamı için ilimizin tüm dinamiklerinden destek bekliyoruz” dedi.  Haber: Bayram Aksu

 

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X