Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 17:37 Bu haber 1107 kez okundu
 
Minik Kalbiyle Nakil Bekliyor
Kalp Bulunmazsa Gülen Yüzü Fotoğraflarda Kalacak
AKSARAY Haberi
Minik Kalbiyle Nakil Bekliyor

 Aksaray’ın Eskil ilçesinde 4 aylık olduktan sonra kalp yetmezliği teşhisi konulan 1 yaşındaki Ömer Kağan isimli bebek nakledilecek kalple yeniden hayata tutunacağı günü bekliyor.

Eskil ilçesi Celil Köyü’nden Dilek-Zekeriya Deveci çiftinin bir yaşındaki oğulları Ömer Kağan, doğduktan dört ay sonra rahatsızlanması nedeniyle ailesi tarafından Konya Meram Tıp Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde bebeğin kalbinde sorun olduğu belirlendi. Aile Ömer Kağan bebeği alarak, Hacettepe Çocuk Hastanesi’ne götürdü. 45 gün burada tedavi olan Ömer Kağan’a yapılan tetkiklerin ardından kalp yetmezliği teşhisi konuldu. İlaçla tedaviye cevap vermeyen Ömer Kağan bebek için kalp nakli alarmı verildi. 15 gün önce bir kalp bulundu ancak o kalpte iki defa durduğu için sağlıklı görülmedi.

‘Kalp Nakli İçin Umutla, Dualarla Bekliyoruz’

Ömer Kağan 4 aylık olana kadar kalbiyle ilgili ne ailesinin bir rahatsızlık htiğini ne de doktorların kendilerine bu konuda bir uyarıda bulunduğunu öne süren imam dede Bayram Dinler, “4 aylık olunca kalp rahatsızlığı teşhisi konuldu. Bir süre Konya’da tedavi oldu. Burada Tıp Merkezi’nde kalp yetmezliği olduğu söylendi. 3 ay önce Hacettepe Çocuk Hastanesi’ne gittik 45 gün burada tedavi oldu. Kalp hücreleri ölü olduğu için ilaç tedavisine cevap vermedi. Şimdi kalp naklinde sıra bekliyoruz. 15 gün önce aradılar. O kalpte iki kere durduğu için sağlıklı olmayabilir denildi ve şimdi kalp nakli için umutla, dualarla bekliyoruz” dedi.

Organ Bağışında Duyarlı Olalım

Sevdiklerinden dua beklediğini dile getiren Dinler, “Bir imam olarak burada organ bağışına dikkat çekmek istiyorum. Bu konuda bir hayatın kurtarılması o organı bekleyen kişi ile onun çevresi için ne kadar önemli olduğunu burada somut olarak görüyoruz. Lütfen toplum olarak bu hususta duyarlı olalım” diye sözlerini tamamladı. Haber: Ziya Koçak

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minik, Kalbiyle, Nakil, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı