Milli Gururu Hep Birlikte Yaşadık

2019 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta Aksaray Hasandağı Spor Salonu’nda Hollanda A Milli Hentbol takımı ile karşılaşan Millilerimiz, Aksaraylı sporseverlerinde muhteşem desteğini arkasına alarak, gruptaki en güçlü rakibini 30-27 mağlup ederek PLAY-OFF öncesi avantaj elde etme hedefine ulaştı.

Milli Gururu Hep Birlikte Yaşadık

 Gruptan çıkmak için yoğun çaba harcayan A Milli Takımımız ilk yarıda Hollanda’ya teslim olurken, 2. Yarıda atak oyunuyla avantajlı bir sonuç elde ederek Dünya Şampiyonası’na katılmak için PLAY- OFF oynama yolunda önemli bir barajı aşarken, grup liderliğini ele geçirdi. Türkiye, gruptaki 3. maçını lider Hollanda ile Aksaray Hasandağı Spor Salonu’nda Macar hakem çifti Miklos Andorka ve Robert Hucker yönettiği ve saat 18.00’de başlayan karşılaşmada İlk yarıda kapalı ve savunmaya yönelik oynayan Hollanda’yı geçemeyen A Milli Takımımız, ikinci yarıda grup liderini atak oyunuyla zorlayıp gülen taraf oldu. Maç öncesi şampiyonluğa odaklanan takımın müsabaka boyunca baskılı bir oyun sergilemesi ardından maç ilk yarıda 16- 14 Hollanda’nın üstünlüğüyle sonuçlanırken, ikinci yarıda ise A Milli ekibimiz baskıyı arttırarak tabelaya 30-27 yazdırıp liderliği Hollanda’nın elinden aldı. Öte yandan galibiyetin bir diğer aktörü Aksaraylı Milli takım taraftarı oldu. Hasandağı spor salonunu dolduran binlerce taraftar ekibimizi tezahüratlarla desteklerken, sahayı adeta cehenneme çevirdi. Grup Lideri olan A milli ekibimiz 5. grupta şimdiye kadar ilk iki maçında evinde Belçika ile 27-27 berabere kalmış, deplasmanda Yunanistan'ı 25-19 mağlup etmiş ve 3 puan toplamıştı. Milliler, 14 Ocak'ta ise Yunanistan ile karşılaşacak.

 

Vali Aykut Pekmez Millilere Tebrik

 

Spora, sporcuya ve taraftara büyük destekler sunan “Büyük Vali” ismiyle taraftarın gönlünde taht kuran Vali Aykut Pekmez, millilerimizi tebrik etti. Maç sonunda taraftarlar ve millilerimizle galibiyet sevinci yaşayan Vali Pekmez, “Erkekler Hentbol Dünya Şampiyonası, Avrupa Elemeleri maçında Hasandağı Spor Salonunda Hollanda’yı yenerek grubunda lider olan Ay Yıldızlı Milli Takımımızı tebrik ederek sevinçlerine ortak olduk. Salonu doldurarak tüm maç boyunca Milli Takımımıza büyük destek veren Aksaraylı hemşerilerimize teşekkürlerimi sunmak isterim” dedi.

Başkan Yazgı Yürekten Tebrik Sundu

Aksaray’da göreve geldiği günden beri spora, sporcuya ve taraftarlara umut kapısı olan şehrin spor branşlarını yalnız bırakmayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, millilerimizi yürekten tebrik ettiğini anlattı. Vali Aykut Pekmez ve Aksaray Belediyespor’lu yöneticilerle birlikte taraftar karşısında sevinç yaşayan Başkan Yazgı “Aksaray'ımızın ev sahipliğinde gerçekleşen 2019 Erkekler Hentbol Dünya Şampiyonası Grup Eleme maçında Hollanda karşısında galip gelen A Milli Hentbol Takımımızı Yürekten Tebrik ediyorum” dedi.

 

Yaşa Varol 68 Gençlik

 

Aksaray’ın hemen hemen her spor branşında destekçisi ve savunucusu olan Aksarayspor Taraftarlar Derneği’ne bağlı 68 Gençlik taraftar grubu 12.adam olarak mil maçta da yerini aldı. Türkiye A Milli Erkek Hentbol takımımızın adeta gücüne güç katan taraftarlarımız 60 dakika boyunca susmak bilmedi. Kendileri gibi tüm salonu da coşturan 68 Gençlik, protokol tarafından tebrik edildi. 68 Gençlik yöneticileri, “Aksaray’ın aslanları maç kazandırmasını bilir. Bizler 14 Ocak’ın provasını yaptık. 14 Ocak’ta her şeyin daha güzel olacağına garanti verebiliriz. 2019 Erkekler Hentbol Dünya Şampiyonası Grup Eleme maçında Hollanda karşısında galip gelen A Milli Hentbol Takımımızı Tebrik ediyoruz” dediler. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487