Merkez Mahalle Muhtarlarının Sorunlarını Dinledi

Aksaray merkez mahalle muhtarlarının sorun, ihtiyaç ve taleplerinin görüşüldüğü ‘Mahalli İdare’ toplantısı düzenlendi. Vali Aykut Pekmez başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, kamu kurumları müdürleri ile merkez mahalle muhtarları katıldı.

Merkez Mahalle Muhtarlarının Sorunlarını Dinledi

 Halk Sağlığı Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantının açılışında açıklamada bulunan Vali Aykut Pekmez; muhtarların Ramazan Ayı’nı tebrik ederek mübarek ayın İslam Âlemine hayırlı olması dileğinde bulunurken; önceki gün Filistin’de protesto gösterisi yapan Müslümanlardan 55’inin şehit edildiğini hatırlatarak, bu zulmün en kısa zamanda bitmesini temenni etti. 

Toplantının amacının muhtarların dileklerini şikâyet ve ihtiyaçlarını dinlemek olduğunu belirten Vali Pekmez, kamu kurumlarının ve belediyenin elindeki imkânlarının üstünde hizmet etmeye çalıştığını belirterek şöyle konuştu:  “Atanmış, seçilmiş görevimiz gereği bu ülkeye bu bölgeye bu şehre hizmet için çalışıyoruz. Bizlerde birçok şey yapmak istiyoruz ama takdir edersizin ki bizim, belediyemizin elindeki maddi imkânlar ve hizmetlerin önceliği sıralaması yapıldığında bütün hizmetleri ihtiyaçları bir anda gidermemiz mümkün olmuyor. Mevzuat gereği yapmamızın mümkün olmadığı işlerde var.

Bunlarda bizim için sınır. Ama hepimiz insanız, göremediğimiz, farkına varamadığımız işlerde olabilir. Bu tür toplantılarla bu eksiklikleri beraber istişare ederek bunları görüşerek süreç içinde bu eksiklikleri gidererek daha iyi hizmet etme imkânı buluruz” dedi. Toplantıda daha sonra söz alan mahalle muhtarları; mahallelerinin ve Aksaray’ın sorunlarını üzerine görüş, öneri ve taleplerini iletti. Düzenlenen toplantı nedeniyle memnuniyetlerini ileten muhtarlar; bu tür toplantıların sorunların çözümü için önemli katkı sağlayacağını belirterek; Vali Aykut Pekmez’e teşekkür etti. Haber Merkezi

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X