Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 18:03 Bu haber 349 kez okundu
 
Merkez İlçe Khgb’de Seçim
Aksaray Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurul toplantısı Vali Yardımcısı Kubilay Ant başkanlığında 84 köy muhtarı ve İl Genel Meclis üyeleriyle gerçekleştirildi.
AKSARAY Haberi
Merkez İlçe Khgb’de Seçim

 Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2018 Yılı 1. Olağan Meclisi Halk Sağlığı Müdürlüğü konferans salonunda bir araya geldi.  Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Vali Yardımcısı Kubilay Ant, “Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne intikal eden gelirlerin önemli bir bölümü köyler için harcanmaktadır. Birliğin temel vazifesi köylerin ihtiyaçlarıyla ilgili harcama yapmaktadır” dedi.

4 Üye İçin Seçime Gidildi

Vali Yardımcısı Ant seçimde muhtarlara nasıl oy kullanmaları gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattı. Daha sonra 2 İl Genel Meclisi üyesi 2 muhtar olmak üzere 4 üye seçimi gerçekleştirildi. Yapılan seçimlerde meclis üyelerinden Celalettin Kılıç, Mahmut Aktürk ve Sami Uyar aday olurken muhtarlardan Şuayip Kılıç, Hasan Çınar, Emin Arıbaş ile Sıtkı Doygun aday oldu. Seçimler sonrasında İl Genel Meclis üyesi Celalettin Kılıç, Mahmut Aktürk, muhtarlardan Emin Arıbaş ile Sıtkı Doygun Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliğine seçildiler. Haber: Ziya Koçak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkez, İlçe, Khgb’de, Seçim,
Yorumlar
Haber Yazılımı