Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 08:31 Bu haber 2745 kez okundu
 
Mercedes Çalışanları Sessiz Eyleme Başladı
Türk Metal Üyeleri Mercedes Benz fabrikasının altın yardımını kaldırmak istemesi üzerine işciler sizsiz eylem başlattılar, tepkimizi göstermeye devam ediyoruz.
AKSARAY Haberi
Mercedes Çalışanları Sessiz Eyleme Başladı

Türk Metal sendikası Aksaray şube  başkanı Muharrem Taşdemir  yaptığı acıklamada " Yıllardır almış olduğumuz erzaktı altındı yardımdı bunlarla ilgili bir görüşme oldu. Bunlardan birisinin kaldırılmasını talep ettiler bizlerde almış olduğumuz haklar neyse alınması için hep birlikte haklarımızı arayacağız. bu sadece benim vereceğim harar degil bunu hep beraber mücadelesini verecegiz. Toplu sözleşmede karalı bir şekilde karar verdiysek bundan sonrada vermeye  devam edeceğiz.

Bütün eylemlerimiz aynı şekilde  aynı disiplin ile  sürdüreceğiz. girişlerle cıkışlarda yemek hanede iş verene bunu duyuracağız bu haklar bizim haklarımızdır yıllardır aldığımız haklardır krizi  bahane ederek kaldıramaz eş zamanlı olarak hem İstanbul da hem Aksaray da devam edeceğiz. kendinizi üzmeden sıkmadan çalışmalarını düzgün yapın öğlen yemek hanede cıkışlarda yapacağız Cuma günüde  basın acıklaması yapacağız eylemimizi sonunu kadar arkasındayız her şey sizler için kazamız mübarek olsun arkadaşlar dedi. Haber: Harun Atalay

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mercedes, Çalışanları, Sessiz, Eyleme, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı