Haber Detayı
08 Eylül 2018 - Cumartesi 12:12 Bu haber 1425 kez okundu
 
Marka Çıkarmalıyız
Aksaray Terziler Konfeksiyoncular ve Trikotajcılar Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Coşkun, “Aksaray olarak konfeksiyon üzerinde istediğimiz seviyede marka çıkaramadık. Bizim en büyük eksikliğimiz bu. Bizler çok kaliteli ürünlere sahibiz ancak nedense böyle bir başarımız yok” dedi.
AKSARAY Haberi
Marka Çıkarmalıyız

 Tecrübeli Usta Azalıyor

 

Oda Başkanı İsmail Coşkun, yaptığı açıklamada, Aksaray’da hazır giyim üzerine çalışan esnafın tecrübeli olduğunu, sektörde esnaflık yapan kişilerin yüzde 50’sinin eski ustaların oluşturduğunu belirtti. Coşkun, “Aksaray olarak iyi üretim yapıyoruz ancak marka ürün çıkarmalıyız. Bunun için ne yapmalıyız? Şehrin önemli kurum ve kuruluşları ile beraber hareket etmeliyiz. Bu sayede marka bir ürün çıkartırız, Aksaray adına faydalı bir iş ortaya çıkar” dedi.

 

Kayıt Dışı Önemli

 

Aksaray’da birçok esnafın kayıt dışı çalıştığına değinen Coşkun, bu konuda şunları söyledi; “Benim tahminim Aksaray’da çok sayıda kayıt dışı çalışan dükkan var. Odaya kayıt olmadan ruhsat olmaz. Hayıt dışılığın önlenmesi konusunda esnafların da teşvik edilmesi gerekiyor. Bu sorunu yerel yönetimlere ilettim. Esnaflık geleneği yıpranmadan devam etmesi gerekiyor. Müşterinin memnun edilmesi de önemli” diye konuştu. Özel Haber: Ziya Koçak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Marka, Çıkarmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı