Kültür Park'ta Kaçak Yapılarla Milyonluk Vurgun

Aksaray Belediyesi, Aksaray Merkez, Büyük Bölcek Mahallesi’nde bulunan Kültür Park alanında yapılan kontrollerde kaçak olduğu tespit edilen yapılar için yıkım kararı aldı.

Kültür Park'ta Kaçak Yapılarla Milyonluk Vurgun

Aksaray Belediyesi; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Yapı Kontrol Şefliği tarafından yapılan kontroller sonrası, Kültür Park alanı içinde bulunan ve kaçak olduğu tespit edilen yapıların imar planı ve ruhsatlarına uygun hale getirilmesi için gerekli iyileştirilmelerin yapılması kapsamında alınan kararın, işyeri sahiplerine tebliğ edilmesi için harekete geçti.

İddialara göre; yapılan incelemelerde Kültür Park alanı içerisinde hizmet veren onlarca işyerinin, imara aykırı kaçak yapılar olduğu ve bu işyerlerini kiraya veren Kültür Park yönetiminin kaçak yapılardan milyonlarca lira haksız kazanç elde ettiği ifade ediliyor.

Bir Kaçak Yapıyı Kendileri: Yıktı

Öte yandan yaşanan gelişmeler üzerine Kültür Park girişinde bulunan, imar planına ve ruhsata aykırı olduğu iddia edilen bir işyeri, Kültür Park yönetimi tarafından dün yıkıldı.

Kaçak yapı iddiaları ile gündeme gelen Kültür Park’ta, imara uygun olmadığı iddia edilen diğer işyerlerinin ne zaman yıkılacağı ve iddiaların hedefinde olan yetkililerin nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.  Haber: Harun Atalay

banner487

banner487