Kökleri Bir Türlü Kurumadı

Terör Örgütü Ve Uyuşturucu Tacirlerinin Sonu Gelmiyor

Kökleri Bir Türlü Kurumadı

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) şubesi ekipleri tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması ve uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonların ardı arkası kesilmiyor. Fakat yapılan bu çalışmalara rağmen ne terör örgütlerinin nede zehir tacirleri bitmek bilmiyor.

2016 yılında 192 uyuşturucu operasyonunun gerçekleştiği Aksaray’da 294 kişi gözaltına alınırken, 29’u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Aksaray’da son yıllarda uyuşturucuya yönelik ciddi çalışmalar yürütülüyor. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izinli teknik ve fiziki takiplerle yeterli delile ulaşılmasının ardından operasyon gerçekleştiriliyor. Belli başlı mahallelerin merkez olduğu uyuşturucu satışı noktasında, polisler rutin baskınlar yaparak tacirlerin kökünü kurutmak için ciddi çalışmalar yürütüyor. Hem kullanım oranları hem de satış oranları ise her yıl giderek artıyor. Aksaray’ın kanayan yarasını tedavi etmek için uğraşlar verilse de, önüne geçilemiyor. Göreve başlar başlamaz FETÖ/PDY ve uyuşturucuyla mücadeleye yoğunlaşan Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Aksaray’ın huzuru için odaklandığı öğrenildi.

2016’da FETÖ İle Büyük Mücadele Edildi

15 Temmuz kanlı darbe gece sonrası ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik ciddi çalışmalar yürütüldü. 15 Temmuz’dan 2016 yılın son ayına kadar yani 5 ay içerisinde İl genelinde düzenlenen FETÖ/PDY yönelik operasyonlarda, bin 98 kişinin gözaltına alındığı ve 396 kişinin ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı ifade edildi. Hakkında arama kararı bulunan 82 şüphelinin ise yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

2016’da 192 Narkotik Olayı Gerçekleşti

Rakamlara bakıldığında korkunç bir sonuç ortaya çıkıyor. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünün 2016 yılında yaptığı operasyonlarda 192 uyuşturucu operasyonu yapılmış. 294 kişi gözaltına alındığı, 29 kişin tutuklandığı operasyonlarda, 1 ton 177 kilogram kubar esrar, 221 kilogram toz esrar, 144 gram eroin, 89 gram sentetik cannabionid, 733 adet uyuşturucu hap, 5 gram kokain, 5 gram metanfetamin, 495 gram afyon sakızı ve 171 adet kenevir bitkisi ele geçirildi. Ayrıca düzenlenen 43 kaçakçılık operasyonunda 597 bin 740 paket gümrük kaçağı sigara, 95 adet gümrük kaçağı içki, 29 adet bronz sikke, 1 altın sikke, 2 adet tarihi eser, 1 İncil, 152 gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi. Gözaltına alınan 68 zanlıdan 10’u tutuklanarak cezaevine kondu.

Uyuşturucu Çeşidi Dikkat Çekti

Geride bıraktığımız 2016 yılında yapılan operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu çeşitliliği dikkat çekiyor. KOM ekiplerinin ele geçirdiği kubar esrar, toz esrar, eroin, sentetik cannabionid, uyuşturucu hap, kokain, metanfetamin, afyon sakızı ve kenevir bitkisi gibi uyuşturucu türlerindeki çeşitlilik dikkat çekti. Ülkenin geleceğini zehirleyen ve ailelerin feryat ettiği uyuşturucuya yönelik radikal kararlar alınması bekleniyor. Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X