Kırmızı Et Artık “Temel Gıda” Değil, “Lüks Gıda”

Kasaplar “Son Zamları Bizden Bilmeyin!”

Kırmızı Et Artık “Temel Gıda” Değil, “Lüks Gıda”

        Ramazan ayının başından beri zam üstüne zam gören kırmızı etin fiyatı, 38 liradan 42 liraya çıktı. Geçen yıla göre fiyatı yüzde 33 arttı. Kasaplar ise zammın kendileriyle bir alakası olmadığında ısrarlı.

Sofraların protein kaynaklarından kırmızı etin fiyatı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da son bir ayda arttı. Vatandaş ise çareyi kırımız et yememekte buldu. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kasap Ertuğrul Akar ise her yıl Ramazan ayında et fiyatlarının yükseldiğini fakat bu durumun kasapların suçu olmadığını söyledi. 
“Kasaplar Da En Az Tüketici Kadar Mağdur”
Ete gelen zamda kasapların da en az tüketici kadar mağdur olduğunu söyleyen Akar, “Her yıl maalesef Ramazan yaklaştığı zaman et fiyatlarında yükseliyor. Bunun bütün suçu da kasaplara atılıyor. ‘Bu kasaplarda vicdan, merhamet yok; mübarek ayda fırsatçılık yapıyorlar, kimse de dur demiyor’ diye şikayet ediyorlar. Samimiyetimle söylemek istiyorum ki burada kasabın hiçbir günahı yok” dedi.
“Yüzde 10 Zam”
Fiyatlarda bir ay içerisinde yüzde 10 artış olduğunu kabul eden Akar, bu zammı şöyle açıklıyor: “İkinci, üçüncü sınıf etler bile 40 liraya dayandı. Önlem alınmaz ise fiyatlar daha da yukarı çıkar. Ve maalesef et “temel gıda maddesi” olmaktan çıkar, “lüks gıda” olur. Ve yine maalesef sadece “kaymak tabaka”nın yediği bir ürüne dönüşür. Önlem alınırsa da biz bundan ancak mutluluk duyarız. Halkımız da mutlu olur. Yoksa nüfusun sadece yüzde 20-25’inin kırmızı eti alabilmesinden biz de memnun değiliz.” dedi. Özel Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X