Kenetlenip Ge-Li-Yo-Ruz

Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi temsilcimiz Aksaray Belediyespor, yeni Başkan Emin Eroğlu ve yönetimi ile sezona hareketli başlangıç yapmayı planlıyor.

Kenetlenip Ge-Li-Yo-Ruz

Geçtiğimiz hafta yönetim değişikliğine giden temsilcimiz Aksaray Belediyespor’da Başkan Emin Eroğlu olmuştu. Başarılı genç iş adamı Eroğlu, takımı devraldığı ilk günden itibaren istikrarlı olduğunu kanıtlayarak sporseverlerin kalbine girmeyi başardı. İlk olarak Teknik Direktör Ufuk uysal ve teknik ekibi ile yola devam etme kararı alan Başkan Eroğlu, ilk futbolcu görüşmesini ise Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi’nin gol kralı Hakan Doğan ile gerçekleştirdi. Daha sonra Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile ikili görüşme gerçekleştiren Başkan Eroğlu, “Aksaray’ı Şampiyonluğa Birlikte Taşıyacağız.

El Birliği İle Profesyonel Lig Hasretine Son Vermeye Hazırız” diye karar kılmıştı. Kararın ardından Aksaray’ın spor kamuoyunda sevgiyle karşılanan başkana şehrin efsaneleşmiş futbol adamlarından da destek geldi. 68 Yeni Aksarayspor Başkanı Ali Karakuş, Aksarayspor Başkanı Yaşar Özçiftçi, Aksaray 1989 FK Başkanı Ferit Gemici ve bir çok spor adamı destekleyeceklerini bildiren açıklamalar yaptılar.

İlk İşi Ufuk Hocayla Anlaşmak Oldu

Kıl payı kaçırılan şampiyonluğun ardından büyük tepki gören Teknik Direktör Ufuk Uysal ve teknik ekibi gelecek sezon için hazırlıklarına başlarken, Başkan Eroğlu’ndan beklenen haber geldi. Başkan Eroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik Direktör Uysal ile bir araya gelerek yeni sezonda devam etme kararı aldı. Kararın ardından şehirde buzlar erimeye başladı.

Ali Başkan’dan Eroğlu’na Büyük Destek

Başkan Eroğlu’nun göreve getirilmesiyle bir çok kişinin yaşadığı sevincin içerisinde 68 Yeni Aksarayspor’un Efsane Başkanı Ali Karakuş’un sosyal medya paylaşımı dikkat çekti. Aynı zamanda Başkan Karakuş’un paylaşımı da spor kamuoyunu sevindirdi. Başkan Karakuş sosyal medya paylaşımında, “2013 yılında şampiyon olan ekibimizde kulüp başkan yardımcılığı görevini üstlenen kardeşim Emin Eroğlu, Aksaray Belediyespor başkanı olmuştur. Kendisine başarılar diliyor, her zaman yanında olduğumu bildirmek istiyorum. Emin başkanın başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Artık Yazacağız Her Yere Şampiyon Aksaray Diye

Aksaray Belediyespor Kulüp Başkanı Emin Eroğlu yaptığı son açıklamasında adeta gönüllerde taht kurdu. Başkan Eroğlu açıklamasında birlik ve beraberliğin korunması gerektiğini belirterek, Aksaray Belediyespor için kenetlenme vaktinin geldiğini duyurdu. Artık Aksaray’ın profesyonel lig hasretine son verileceğini dile getiren Başkan Eroğlu, Belediye destekli şampiyonluğu tadacaklarını da taraftarlarına aktardı.

Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487