Kasabın Yüzü Gülüyor

Havaların ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar park ve piknik alanlarına akın etti. Piknik sezonunun açılmasıyla birlikte Kasap Ertuğrul Aker, “Kasapların yüzü gülüyor” dedi.

Kasabın Yüzü Gülüyor

 Hava sıcaklığının 20 dereceye ulaştığı Aksaray’da park ve bahçelere gelen aileler, piknik keyfini doyasıya yaşıyor. Açılan piknik sezonuyla beraber kasapların da yüzü gülüyor. Hafta sonu pikniğe giden vatandaşlar sayesinde et satışlarının artığını belirten Kasap Ertuğrul Aker, “Sıcak hava bizim için daha fazla satış anlamına geliyor. Vatandaş hafta sonu pikniğe gittiği için bu da satışlarımızı etkiliyor. Piknik sezonu henüz tam olarak açılmış değil ama yavaş yavaş sıcak havaların etkisini görmeye başlamasıyla satışlarımız hareketlendi” şeklinde konuştu.  

Kesesine Göre Alıyor

Beyaz ve kırmızı et satışı yaptıklarını belirten Aker, “Vatandaş kesesine göre alışverişini yapıyor. Bu sene et fiyatları çok fazla zamlandı, bu da geçen yıla oranla daha az satılmasına neden oldu. Mangalda et yapmak için genelde vatandaşlar kıyma ve şiş tarzına yöneliyorlar. Beyaz ette ise kanat, pirzola daha çok tercih edilenler arasında” dedi. Et fiyatları hakkında bilgi veren Aker, “Beyaz ette kanat 16 TL, pirzola 13 TL fiyatlarıyla alıcılarını bulurken, kırmızı ette kuzu pirzola 55 TL, dana bonfile 55 TL, köftelik et 40 TL, sucuk ise 45 TL’ye satılıyor. Vatandaş istediği kadar alamıyor ama almıyorum da demiyor” ifadelerini kullandı.

Alışverişi Bilen Kişi Yapmalı

İyi bir mangalcı et hesabını doğru yapmalıdır diyen Aker, “Eti pişirecek olan kişi kasaba gittiğinde kaç kişi olduklarını ve bu kadar kişiye ne kadar et pişirmesi gerektiğin hesaplayabilmeli. Tabi ki bu hesabı yaparken etlerin mangal yaparken küçüleceğini de hesaplayıp, alışverişini ona göre yapmalı” diye belirtti. Mangalın ve ızgaranın temizliğinin önemini vurgulayan Aker, ızgarada kalan kalıntıların mutlaka temizlenmesi gerektiğinin altını çizdi Aker, ızgara temizliğinin yanında etlerin, haşerelere ve sıcak havaya karşı iyi korunması gerektiğine de değindi. Son olarak Aker, ızgaranın ateşte kızdırıldığından emin olunması gerektiğini sözlerine ekledi. Özel Haber: Ziya Koçak

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X