Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 14:57 Bu haber 448 kez okundu
 
Kar’a Hasret Kaldık
Bu Sene Kış Aksaray’ı Es Geçti
AKSARAY Haberi
Kar’a Hasret Kaldık

 Aksaray bu yıl kış mevsimini yaşamadan bahara adım attı. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyrederken, baharın müjdecisi sıcak havalar iyiden iyiye kendini htiriyor.

Kara Kışta 15 Derece Sıcaklık

Aksaray’da yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklıları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, adeta, kış yaşanmadan bahara adım atılıyor. Halk takvimlerine göre kara kış içerisinde olunmasına rağmen termometreler 10-15 dereceleri gösterdi. Yalancı bahar, toprağın ve ağaçların da erken uyanmasına yol açarken tomurcuklar ve yeni yeni açmaya başlayan çiçekler vatandaşları şaşırtıyor.

“Şimdilik Sıkıntı Yok”

Bu sene kar yağışı beklenilen seviyede olmasa da güzden beri aralıklarla devam eden yağmurlar nedeniyle barajda ciddi anlamda sıkıntısı yaşanmıyor. Mamasın barajında su seviyesinin 25 milyon küp seviyesinde olduğu öğrenilirken, önümüzdeki günlerde devam etmesi beklenen yağışlarla doluluk oranının daha da yükselmesi umut ediliyor. Meteoroloji verilerine göre yarından itibaren bahardan kalma günlerin yerini yağışa bırakacağı tahmin ediliyor. Özel Haber: Ziya Koçak

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kar’a, Hasret, Kaldık,
Yorumlar
Haber Yazılımı