Kamuoyunun Vicdanını Rahatlatın

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETO/PDY) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sonrasında Aksaray’da örgüt bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest kalan ve haklarında takipsizlik kararı verilen FETÖ’nün Bankası’nın avukatlarıyla ilgili kamuoyunda oluşan rahatsızlık sokağa taşındı.

Kamuoyunun Vicdanını Rahatlatın

 FETÖ PYD’nin kasası Bank Asya avukatlarıyla ilgili Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonrası şahısların serbest bırakılarak işlerinin başına dönmesi Aksaray kamuoyunda rahatsızlık yarattı. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi, tarihinin en karanlık saldırısına uğradı. Cumhuriyeti ve demokrasiyi yıkmak isteyen FETÖ, devletin içine sinsice yerleştirdiği asker kıyafetli mensuplarıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek isterken, milletin tankları, F-16’ları ve silahlarıyla milletin üzerine acımasızca ölüm kustu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete çağrısıyla on binlerin demokrasi inancıyla sokaklara dökülmesi ve destansı direnişiyle bu hain saldırı püskürtüldü. Ardından devletin her zerresine nüfuz eden bir ihanet şebekesiyle mücadele başladı.

 

Aksaray Adaletin Simgesi

 

Aksaray’da da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETO/PDY) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmalar kapsamında bir çok başarılı operasyon yapıldı. 2016 ve 2017 yıllarında Aksaray genelinde FETÖ/PDY Terör Örgütü’ne yönelik olarak yapılan  binlerce operasyonda, il yapılanması, AGİAD – İş Adamları Finans Yapılanması, Eğitim Yapılanması, emniyet, askeriye, milli eğitim, adliye, mülkiye, belediye, üniversite, sağlık, özel sektör, öğrenci ve benzeri diğer kurumlardaki yapılanmaları ile bağlantısı olan bin 725 şahıs hakkında işlem yapılırken, 660 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 704 şahıs ise adli kontrole tabi tutularak serbest kaldı.

 

Kamu Vicdanını Rahatlatın

 

Bu çalışmalarla göz dolduran Aksaray’da, son günlerde kamuoyunu rahatsız eden gelişmeler yaşandı. Titiz çalışmalarıyla örgüt mensuplarına göz açtırmayan adalet mensupları, FETÖ’nün Bankası’nın avukatı olduğu tüm kamuoyunca bilinen şahıslar hakkında takipsizlik kararı alarak kamu vicdanını yaraladı. FETÖ Terör Örgütü ile organik bağı bulunan ve hakkında onlarca ihbar bulunan şahsın görev başına döndüğünü ifade eden vatandaşlar, bu konuda kamu vicdanının rahatlatılması için çalışmaların daha titiz bir şekilde yürütülmesini ve adaletin yerini bulmasını istedi.  Haber: Harun Atalay

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X