İşgüçkad’dan Dayanışma Ziyareti

Aksaray’da girişimci kadınlara öncülük etmeyi kendine ilke edinen İş’te Kadın Güç’te Kadın Derneği (İŞGÜÇKAD), Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Oruç önderliğinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte butik çikolata yapan ev hanımı Dilek Akgül’ü ziyaret etti.

İşgüçkad’dan Dayanışma Ziyareti

 Çocukları için evinde çikolata yapımına başlayan ardından da KOSGEB desteğiyle kendi imalathanesini kuran kadın girişimci Dilek Akgül, İŞGÜÇKAD heyetini imalathanesinde ağırladı. 4 yıl önce evinde başladığı ve bugün butik üretim yaptığı imalathaneyi açtığı için mutlu olduğunu dile getiren Akgül, serüveninin Almanya’ya yaptığı bir ziyarette çikolata üretimiyle tanışması ardından başladığını dile getirdi.

İmalathaneyi gezdiren Akgül, çikolata çeşidi ve miktarını günden güne arttırdığını dile getirerek yeni üretimler için de çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

“Her Zaman Yanlarındayız”

Ziyarette kadın girişimcilere destek ve dayanışma için her zaman yanlarında olduklarını dile getiren İŞGÜÇKAD Başkanı Deniz Oruç, “Kadınların iş yaşamındaki önemi günden güne daha fazla göze çarpar hale geliyor. Bizler de Aksaray’da iş yaşamında kadınların sayısının gözle görülür seviyede artması için teşviklerde bulunuyoruz. Hayatın her alanında verdikleri eserlerle gurur kaynağı olan kadınlarımıza biz de desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

“Kadında Bereket Var”

Dayanışma ve destek için her zaman kapılarının kadınlara açık olduğunu dile getiren Oruç, “Bugün gezdiğimiz imalathane bir kadının evinden dışarı adım attığında neler yapabileceğini gözler önüne seren bir eser olarak çıktı karşımıza. Kadın eli değen her şeyde olduğu gibi bu imalathanede de bereket var. Girişimcimize hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.

“Pozitif Ayrımcılık Önemli”

Oruç kadınlar için desteğin önemli bir unsur olduğunu ve cesaretlendirilmeleri halinde her şeyin altından kalkabileceklerinin ortada olduğunu dile getirerek “Pozitif ayrımcılığın önemini burada da dile getirmekte fayda var. Kadınlar üretimin temel taşı olursa ve erkeklerle yan yana omuz omuza çalışarak iş hayatına katılırlarsa ülkenin her köşesinde bir anda artacak üretimle bereketli bir memleket oluruz. Kadın her yerde olmalı” ifadelerini kullandı. Özel Haber: Dilek Eyüboğlu

 

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X