İnşaat İşçilerinin Sıcak Mesaisi

Kavurucu sıcaklara rağmen 35 derece güneşin altında ter döken inşaat işçileri, evlerine, çocuklarına ekmek götürmek için çalışmak zorunda olduklarını söylediler.

İnşaat İşçilerinin Sıcak Mesaisi

 Yaz mevsiminin gelmesi ile sıcaklıkların 35 dereceye kadar çıkmasına rağmen inşaat işçileri aralıksız çalışıyor. Yaşadıkları zorlukları anlatan inşaat işçileri, her şeye rağmen durumlarından memnun olduklarını belirterek gençlere önerilerde bulundu. İnşaat sezonunun yoğun geçtiğini belirten işçiler, geçinebildiklerini de belirttiler. Sıcak havaya rağmen mesaisini sürdüren işçilerin kimi demir düzeltme, kimi beton dökme, kimi ise duvar örme gibi zor işleri aksatmadan yapmaya çalışıyor. İşlerinin zor olduğunu belirten işçiler, bu işe alıştıklarını evlerini bununla geçindirdiklerini belirttiler.

“Sıcağın Altında Çalışmak Zor”

Sıcağın altında çalışmanın zor olduğunu belirten işçiler, “İnşaat sektörü yaz mevsiminde canlanıyor ve bizim bölgede de yaz sert geçiyor. Bu sıcaklığın altında çalışmak zor ama halimizden memnunuz. Özelikle binanın dış işlerinde çok zorlanıyoruz, çünkü güneşin altında harçla uğraşmak daha zor. Çok terlediğimiz için bol bol su tüketiyoruz, günde 3-4 defa elbiselerimiz değiştiriyoruz. Sabah 6-7 gibi inşaata geliyor, akşam altıya kadar çalışıyoruz. Bizler gençliğimizden beri bu işi yapıyoruz. Severek yaptığımız bu iş bizim ekmek teknemiz. Yaz ayların çektiğimiz sıkıntıları kış aylarında da çekiyoruz. Çünkü kış ayları da soğuk oluyor ve uzun saatler o soğukta çalışıyoruz. İşimiz zor olsa da kimseye muhtaç olmuyoruz” ifadelerini kulandı.

“Zorluklara Rağmen İşimizden Memnunuz”

İşinin zorluğuna rağmen hallinden memnun olduğunu belirten işçiler, “Biz işimizden memnunuz, en azından kimseye muhtaç olmadan evimize ekmek götürebiliyoruz. İşimiz zor farkındayız, özellikle yaz aylarında çok sıkıntı çekiyoruz. Çünkü hem havalar sıcak oluyor hem de toz toprak içinde çalışıyoruz. Çok yoruluyoruz hatta terlediğimiz için kıyafetlerimizi sürekli değiştiriyoruz. Bu işleri biz yapıyoruz, gençlerimiz okuyup iyi yerlere gelsinler” dedi. İnşaatlarda çalışan herkesin ailelerine bakmak için çalıştıklarını belirten işçiler, “Sıcaklar bizi bir hayli zorluyor. İnşaatlarda genelde sıcak oluyor, ama ailelerimiz için buna katlanabiliyoruz. Bu inşaatlarda herkes ailesi için çalışıyor. Bu sıcaklıklara evimize ekmek götürebilmek için katlanıyoruz” diye konuştu. Özel Haber: Ziya Koçak

 

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X