İnceöz’den Piri Mehmet Paşa Çarşısı Projesine Tam Not

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz’e yapımı devam eden dev projelerini tanıttı.

İnceöz’den Piri Mehmet Paşa Çarşısı Projesine Tam Not

Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz ile birlikte yapımı devam eden (Eski terminal) Piri Mehmet Paşa Çarşısı inşaatında inceleme yapan Başkan Yazgı açıklamasında şu görüşlere yer verdi. Sayın Grup Başkanvekilimizle beraber eski terminal olarak adlandırdığımız ama yeni ismi ile Piri Mehmet Paşa Çarşısı inşaatında incelemelerde bulunduk. Bilindiği üzere Piri Mehmet Paşa Aksaraylıdır. Kanuni ve Yavuz Sultan Selim döneminde Sadrazamlık yapmıştır. Dolayısıyla onun hatırasını tekrar canlandırmak maksadıyla bu ismi verdik” dedi.

Piri Mehmet Paşa Çarşısı İle Şehrimize Yeni Bir Kimlik Kazandıracağız

Çarşı inşaatı hakkında bilgiler veren Başkan Yazgı “ İnşaatımızda 6 tane yapının kaba inşaatı devam ediyor. Altındaki otopark tamamlandı. 10 bin metrekarelik bir alan üzerindeyiz. Bu inşaat tamamen bittikten sonra hem yolların ferahlaması hem de buradaki mal sahiplerine ve burayı satın alacak yeni esnaflarımıza çok güzel bir alış veriş mekânı ve çarşı oluşacak. Bu alış veriş mekânı ile beraber şehrimize yeni bir kimlik kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum

Başkan Yazgı zor geçen bir süreç sonrası bu projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizerek “Dolayısıyla bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Zor bir süreçti. 200’e yakın esnafımızla görüşme yaptık. Onların da hoş görüsü ve bu projeye destek olmasıyla böyle bir çalışma ortaya çıktı ”dedi. Çarşı otoparkının 600 araç kapasiteli olduğunu ifade eden Başkan Yazgı “Çarşımızın altındaki otoparkın kapasitesini de inşallah 600 araçlık kapasiteye çıkartmak suretiyle bu bölgenin otopark ihtiyacının bir kısmını karşılamış olacağız ”dedi.

Şehrimizde Otopark Kültürü Oluşacak

Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ise Başkan Yazgı ve ekibine teşekkür ederek şunları söyledi “ Gerçekten güzel bir yer olmuş. Buranın eski halini Aksaray’daki tüm hemşerilerimizde bilirler. Eski terminal diye bilinen bu yerde yaşayan insanlar ve esnaflar iptidai şartlarda çalışmaktaydı. Şimdi çok daha modern ve konforlu. Çok katlı olmamakla birlikte alt katının değerlendirilmesiyle bir otopark kültürünün şehrimizde oluşturulması çok katlı olmayan bir alış veriş merkeziyle de yeni bir yaşam alanı ve çok daha iyi koşullarda esnafımızın çalışabileceği bir alanı Aksaray’ımıza kazandırmış oluyoruz” dedi. İnceöz “ Ben bu iş merkezini iki anlamda önemli buluyorum. Birincisi isim anlamında çok önemli buluyorum. Şehirlerin kimlikleriyle beraber yaşatılması lazım. Çok katlı olmaması ve önemli isimlerin şehrimizde yaşatılıyor olması bu anlamda çok önemli. İkinci önemli kısım ise burada şehrin merkez kısmında kentsel dönüşüm de gerçekleştiriyoruz. İnşallah bundan sonraki süre içinde de diğer kentsel alanlarda da bunu peyder pey parça parça yapacaklar. Vatandaşlarımız eski hali ile yeni haline baktıklarında çok daha iyi çok daha yaşanılabilir iyi şartlarda da elde edilmiş bir yapıyla beraber diğer yerlerinde dönüşümü ve çok daha kolay cevaz verecekleri kanaatindeyim” dedi. İnceöz “ Bu anlamda şehrimize hem otopark kültürünün yerleştirilmesi, modern ama eskiyi de hatırlatan bir çarşı ile beraber böyle isimle şehrin kimliğini bulması çok güzel. Bütün yönüyle baktığımızda ortaya çıkan çalışma gerçekten çok güzel. Başkanımızın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum. Aksaray’ımız güzel bir mekâna ve güzel bir yaşam alanına kavuşmuş olacak ” ifadelerini kullandı. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X