İlk Denge Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nden İade-İ Ziyaret

İlk Denge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez’e kurumlarını ziyaretinden dolayı teşekkür amaçlı iade-i ziyarette bulundu.

 İlk Denge Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi’nden İade-İ Ziyaret

 Yeşim Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın eşi Zelihan Akın ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül'ün eşi Semiha Sarıgül ile birlikte misafirleri karşılayarak Vali Konağı’nda ağırladı.

İlk Denge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi ve Müdürü Fizyoterapist Erdem Şen, Özel Eğitim Öğretmeni Seda Kılıç, Fizyoterapist Hüseyin Yıldız, Rehberlik Öğretmeni Türkan Bozkurt, Özel Eğitim Alanı Uzman Öğretici Elif Böge, Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden 4 öğrenci ve velileri ile birlikte Yeşim Pekmez’e kurumlarını ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yeşim Pekmez, özel çocuk ve bireylerin aileler için zor bir sınav olduğunu;  ancak devletin bu bireylere sahip ailelere sağladığı imkanlarla bu çocukların kendilerini ifade etmeleri, toplumda var oldukları gerçeğinin ortaya konulması ve topluma uyum sağlamaları için özel eğitim kurumlarının eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları ile çok önemli yol kat edildiğini söyledi. Yeşim Pekmez; “Ülkemizde dezavantajlı kesim olarak adlandırılan bu kesime ve ailelerine; eskiye bakıp günümüzü değerlendirdiğimizde çok önemli destek ve kolaylıklar sağlandı. Aileler ve toplum bilinçlendi. Özel eğitim veren kurumlar sayesinde bu çocuklarımız fırsat verildiğinde neleri başarabildiklerini gösterebiliyorlar. Sağlanan bu imkânlar sayesinde dezavantajlı kesim olarak adlandırılan özel çocuklarımız gerekli eğitimleri alabiliyorlar’ dedi.Haber Merkezi

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X