İl Başkanı Altınsoy’un Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Mesajı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, görme engelli vatandaşların yaşam standardını yükseltecek projelerin AK Parti Hükümetleri tarafından hayata geçirildiğini belirterek her bireyin bir engelli adayı olduğunu hatırlattı.

İl Başkanı Altınsoy’un Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Mesajı

 “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle yayımladığı mesajda Başkan Altınsoy “AK Parti hükümetleri olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içinde geçirmeleri adına hayata geçirdiğimiz güçlü projelerle engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayretindeyiz” diye konuştu.

 Altınsoy mesajında; “Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu da utulmamalıdır. Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Bunu yaparken engelli vatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır” dedi. Aksiklilerin giderilmesi için yürütülen çalışmalara değinen Altınsoy, “AK Parti hükümetleri olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içinde geçirmeleri adına hayata geçirdiğimiz güçlü projelerle engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayretindeyiz. İnanıyorum ki görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmek ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak için her yıl 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası bu yıl da amacına ulaşarak verimli bir şekilde değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

banner487

banner487