Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:28 Bu haber 700 kez okundu
 
İkinci El Araç Alım Satım İşleri Mesleki Yeterlilik Sınavları Ağustos Ayında Yapılacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak MEYBEM tarafından verilen mesleki yeterlilik belgelerine ilişkin olarak ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş açıklama yaptı.
AKSARAY Haberi
İkinci El Araç Alım Satım İşleri Mesleki Yeterlilik Sınavları Ağustos Ayında Yapılacak

Son zamanlarda, bazı şahıs ve sınav merkezlerinin “İkinci el araç alım satımı ile iştigal eden galeri sahibi üyeleri ziyaret ederek”, TOBB MEYBEM ile protokol imzaladıklarını ve mesleki yeterlilik sınav başvurularının kendilerine iletilmesini istediklerinin tespit edildiğinin altını çizen ATSO Başkanı Göktaş yaptığı açıklama da; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize bağlı olarak mesleki yeterlilik sınavları düzenleyen MEYBEM İkinci El Araç Alım Satım İşleri Mesleki Yeterlilik Sınavları ile ilgili hiçbir firma şahıs kurum kuruluş ile protokol imzalanmamış olup, sınavlar bizzat TOBB MEYBEM tarafından gerçekleştirilecektir.

Ağustos ayında yapılması planlanan sınavların başvuruları ilimiz genelinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından alınacak olup, sınavlar TOBB MEYBEM tarafından yapılacaktır. Bu anlamda bir konuda altını çizmek istiyorum ki İkinci el motorlu kara taşıtları alım satımı yapan üyelerimiz için “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğu henüz başlatılmamıştır. İkinci el araç alım ve satım yapan üyelerimize ve firmalarımıza önemle duyururuz ” dedi.ATSO Basın

Kaynak: Editör:
Etiketler: İkinci, El, Araç, Alım, Satım, İşleri, Mesleki, Yeterlilik, Sınavları, Ağustos, Ayında, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı