Hizmet-İş Sendikasında Nedim Deniz Güven Tazeledi

“Başkan Yazgı Sayesinde Hak-İş Aksaray’da Daha Da Güçlendi Ve Büyüdü”

Hizmet-İş Sendikasında Nedim Deniz Güven Tazeledi

 Hak-İş Konfederasyona bağlı Hizmet-İş Sendikasının 7. Olağan Genel kurulu Ağaçlı Melendiz otelde gerçekleşti. Genel kurul sonrasında tek liste halinde gidilen seçimde sendika Başkanı Nedim Deniz güven tazeledi. Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye’nin gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. ABD, İngiltere ve Fransa’nın Esed rejimine karşı düzenlediği hava operasyonuna ilişkin değerlendirmede bulundu.28 Şubat sürecinde yaşanan sıkıntılarını aktaran Arslan, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesinin Cumhuriyet tarihinde yapılan en önemli reformların başında geldiğini söyledi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya Teşekkür Etti

‘Aksaray’daki Çalışmalarımız 25 yıldır Devam Etmektedir’ diyen HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Aksaray HAK-İŞ Konfederasyonumuz için anlam ifade eden köklü yerlerden bir tanesidir. HAK-İŞ olarak Aksaray ilimizdeki çalışmalarımız 1994 yılından bu yana sürüyor. Aksaray ilindeki çalışmalarımız ilk olarak Aksaray Belediyesi ile başlamıştır ve 25 yıldır devam etmektedir” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın ortaya koyduğu yeni yaklaşımla HAK-İŞ’in Aksaray’da daha da güçlenerek ve büyüyerek yoluna devam ettiğini vurgulayan Arslan, “Bize ve Aksaray ilimize karşı gayret ve çabasından dolayı Aksaray Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkürlerimi iletiyorum. Taşerondaki arkadaşlarımızın belediyeye geçmesiyle beraber çalışan arkadaşlarımızın sendikalı olmasının önünü açtığı için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şehrimizi Tek Başımıza Yönetmiyoruz

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Konuşmasının devamında ise “Bizim yönetimin anlayışımızın en başından beri diyoruz ki, Biz bu şehri tek başımıza yönetmiyoruz. Şehrimizde yaşayan herkesin memnuniyet duyması ve onların hayır duaları almak birinci önceliğimiz olmuştur. Yol yağıyoruz, asfalt yapıyoruz, temizlik yapıyoruz, şehri güzelleştirmek için çiçek ekiyoruz, proje yapıyoruz hizmet sunuyoruz. Bunları yaparken gece gündüz demeden fedakârlığı sonuna kadar gösteriyorsunuz. Teşekkür ediyorum.Biz çalışma şartlarının en iyi olması için çalışıyor ve sendikamızın yanındayız. 850 işçimizi kadroya aldık” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise “Bugün altın teri ile ekmeğini kazanan insanların arasından olmaktan mutluluk duyuyorum. Alın terinin olduğu yerde rahmet vardır. Rahmetin olduğu yerde bolluk bereket vardır.  Sizlerin içinden biri olarak kendimi ailemin yanında olduğumu htiriyorsunuz. HAK-İŞ bundan önce olduğu gibi bugünde ve her zaman işçilerin yanında yer almıştır. Taşerona kadro yasası geldiğinde zaten kavga ve gürültü etmeden görüşme sağlamış ve çözüm yolu üretmiştir. Özelliklede kamu kadrosuna alınma konusunda HAK-İŞ Başkanımızın katkıları olmuş ve emek vermiştir. İşçinin yanında olmayı sürdürmüştür” dedi. Olağan Genel Kurulda tek liste hâlinde gidilen seçimde Hizmet İş Sendikası İl Temsilcisi Nedim Deniz, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.Haber Merkezi

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X