Hediyeler Sahteleşiyor

Altın fiyatlarının yüksek olması ile düğünlerde sahte altın ve düşük ayar takıları takılmaya başlandı. Kuyumcular bu konuyla ilgili vatandaşları uyardı.

Hediyeler Sahteleşiyor

 Düğün sezonunun açılması ve altın fiyatlarındaki yükselişle birlikte düğünlerde takılan sahte altın sayıları artmaya başladı. Kuyumcular altın fiyatlarının yüksek olması ve insanların alım gücünün düşük olmasından dolayı düğünlerde sahte altın ve düşük ayar altınların takılmaya başladığını belirti. Yeni evlenen çiftler düğünde takılan altınlarını bozdurmaya gelince altının sahte olduğunu gerçek değerinde olmadığı gerçeğiyle karşılaşıp şok geçiriyor.

‘Düğünlerde Sahte Altınlar Ve Düşük Ayar Takıları Takılıyor’

Altın fiyatlarının yükselmesi ile çok büyük değer kazandığını aktaran sarraf Tahir Kargın, “Eskiden 100 lira olan şey şu an 100 bin lira. Tabi ki insanlar sahte ve düşük değer altına yöneliyor. Altın fiyatlarının yüksek olmasının yanında insanların alım gücü düştü. Bunu da fırsat bilen bazı kişiler piyasaya sahte altınları sürüyor. Düğünden sonra adamlar altınlarını bozdurmaya gelince, altınların sahte olduğu ve gerçek değerinde olmadığı ortaya çıkıyor. Örneğin bir bilezik 2 bin lira adamın bunu almaya gücü yok. Düğünde 10 tane bilezik alacak şu anda 10 bilezik 20 bin lira yapıyor” diye konuştu.

‘Düğünlerde O Eski Takılar Takılmıyor’

Bir başka sarraf da, “Altın fiyatları yüksek olduğu için insanlar artık düğünlerde düşük ayar altın takıyorlar. 22 ayar yerine 14 ayar 8 ayar altınlar takılıyor. Altın fiyatları yüksek olunca insanların alım gücü düşüyor. Düğünlerde o eski takılan altınlar şu anda yok. Düğünlerde daha çok gündelik takı olan kolye, saat, kelepçe gibi takılar takılıyor. Bir de insanlar hırsızlık olaylarından korktuğu için değerli altınlar almıyor” ifadelerini kullandı. Özel Haber: Ziya Koçak

 

 

           

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X