HDP İki Yüzlü

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz, TBMM Genel Kurulu’nda HDP milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerine ve Şırnak’ta devam eden terörle mücadele operasyonlarına yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

HDP İki Yüzlü

Her Seferinde Üzerinize Alınıyorsunuz

İnceöz’ün açıklamaları şöyle: “Benden önce konuşan grup başkan vekilinin kürsüde özellikle söyledikleri birkaç cümleye açıklık getirmek istedim. Çok ağır ithamlarda bulunuyor. Yani bu ağır ithamlar, hakaretler bizim konuşmamızda yok. Kendi konuşmasına baktığımızda, âdeta Saddam rejimiyle, Kenan Evren… Kenan Evren kim? Yani darbe ve darbe dönemi, darbe zihniyetine karşı durmuş, on dört yıldır bu konudaki duruşları, tavırları net olan kurucu Genel Başkanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik buradaki atıfları doğru bulmadığımızı söyledik. İkiyüzlülükten bahsediyorsunuz; yardımlar, Şırnak’ın durumuyla ilgili. Ben sadece şöyle bir şey söyledim, bunu niye üzerinize alınıyorsunuz? “İkiyüzlülük, terörle arasına mesafe koyamamak, terör örgütüne söz söyleyememektir.” dedim. Burada söylediğim ifade çok net. Sizi göstererek, grubunuza atfederek söylemedim ama siz, bu sözü her seferinde üzerinize alınıyorsunuz. O zaman bir düşünmek lazım.

Şırnak’ta Son Durum Ne?

“Şırnak’taki durum çok açık ve net. Şırnak’ta oradaki vatandaşlarımız terör örgütünün tehdidi altındaydı. Öyle söylediğiniz gibi değil, 45 bin-50 bin. Kalanlar arasında da vatandaşlarımızın bir kısmı da dönmektedir. Hiçbir yardım engellenmemektedir, gelen yardımlar tek tek kontrol edilmektedir. Orada yaşayan vatandaşlarımızın herhangi bir ihtiyaçları olduğunda irtibatlı bir şekilde, güvenli bir şekilde, bir terör tehdidi olmaksızın ulaşımları ve ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bakın, neden oraya vatandaşımız hemen alınamamakta, onu da söyleyeyim.

Oradaki binalar, yaklaşık 7 bin tane bina terör örgütünün tehditleriyle ağır hasar almıştır. ‘Acaba buralarda tuzaklar var mı?’ diye orada güvenlik güçleri hâlâ bu binaları kontrol etmektedir, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlayabilmek için. Ayrıca, oradan göç eden her bir vatandaşımıza da yardım yapılmaktadır. 79 milyon vatandaşımızın da bu konuda hiçbir endişesi olmasın. Hükümetimiz de bu konuyla ilgili çalışmalarını hangi yol haritası içerisinde yürüteceğimizi en kısa zamanda açıklayacaktır.”

Teröre Karşı Duranlara Selam Gönderdi

“Bir kere, PKK ve türevleri de dâhil olmak üzere, terör örgütünün tüm eylemlerini lanetlediğimizi, kınadığımızı belirtiyor ve terör örgütüne karşı dünkü cenaze töreninde de gösterdikleri haykırışları da dâhil olmak üzere, o dimdik duruşları, teröre lanet okuyan duruşları ve tavırlarından dolayı da buradan Dicle’deki partili kardeşlerimize ve bölgedeki vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyorum; onlarla bir olduğumuzu, acılarının acılarımız olduğunu tekrar tekrar söylemek istiyorum. Bu konuda, terörle mücadelede 79 milyondan 1 fert dahi kalsa, sonuna kadar bu kararlı mücadelemiz sürecektir ve 780 bin kilometrekare vatan toprağının bir parçası dahi kimseye verilmeyecektir. Buradan, teröre sırtını dönen ve dimdik duruş sergileyen, özellikle bölgedeki partili kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızı tekrar tekrar saygıyla ve muhabbetle selamladığımı özellikle belirtmek istiyorum. Terör örgütünün hiçbir kutsalı yok, hiçbir değeri yok, insani ve ahlaki hiçbir değeri yok; lanetliyoruz.” Haber: Mehmet Eser

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon