Haydi, Çocuklar Nora'ya

Aksaray'ın Gözde Alışveriş Merkezi Nora City Alışveriş Merkezi "Haydi Çocuklar Sinemaya" adlı proje kapsamında her hafta taşrada bulunan belde ve ilçelerde daha önce sinema ya da alışveriş merkezine gitmemiş çocukları Nora City Alışveriş Merkezi içindeki sinemada ağırladı. Taşralı çocukları sinema ile buluşturan Nora City Alışveriş Merkezi çocuklara AVM kültürü aşılarken ikramlarıyla da eğlenceli bir gün yaşattı.

Haydi, Çocuklar Nora'ya

 İlk Misafir Sultanhanı

Proje kapsamında Sultanhanı ilçesinde bir ilköğretim okulundan yaklaşık 40 öğrenciyi ağırlayan Nora City bu öğrencilerle birlikte alışveriş merkezini gezdi. Hayatlarında ilk defa bir alışveriş merkezi gören yaşları 9 ile 15 arasında değişen çocuklar alışveriş merkezinde nasıl davranılır, nelere dikkat edilmelidir, bir alışveriş kültürü nasıl oluşur gibi konular hakkında yetkililerden bilgi aldı. Nora City içerisinde bulunan sinema salonunda patlamış mısır ve içecek eşliğinde Kafadarlar filmini izleyen öğrencilere sinemanın ardından ise öğle yemeği ikram edildi.

Unutulmaz Bir Deneyim

Nora City Alışveriş Merkezi yetkilileri, çocukların merkeze yaklaşık 40 kilometre uzaktan gelip, bir alışveriş merkezini gezip, hemen ardından da bir sinema filmi izlemelerinin; onların hayatında bir ilk ve unutmayacakları bir anı olarak hafızalarına yerleşmesini istedikleri için böyle bir projeyi geliştirdiklerini belirterek, "Bu tür sosyal etkinliklerimiz devam edecek. İlimizin en ücra köşelerinde, yaylalarında, ilçelerinde ve beldelerindeki öğrencilerimizi sinema ve alışveriş merkezimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz" mesajı verdi. 

"Çok Beğendik"

Hayatlarında ilk defa bir alışveriş merkezi gezen ve sinemada film izleyen çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken sinema çıkışında bu imkanı sağlayan Nora Alışveriş Merkezi yetkililerine ve Yönetim Kurulu Başkanı Adem Girgin'e teşekkür etmeyi de unutmayan çocuklar "Bugün gerçekten güzel bir gün geçirdik. Kafadarlar filmini çok beğendik. Bir alışveriş merkezinin bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk. Sinemayı genelde televizyonlarda görürdük ve ailelerimiz bize anlatırdı. İlk defa biz böyle bir ortamda bulunduk çok mutlu olduk. Bu imkânı bize sağlayan Nora City Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz" diye konuştu.Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon