Gençlik Hasan Dağ Diyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta açıkladığı erken seçim tarihi 24 Haziran’da, Aksaray’ı TBMM’de temsil edecek isimler şimdiden merak konusu oldu. Son yapılan değişikliklerle Aksaray’ın mecliste temsil sayısı 3’ten 4’e yükseldi. AK Parti’nin milletvekili adayları merakla beklenirken gençlerden temsil konusunda talep geldi.

Gençlik Hasan Dağ Diyor

 Aksaray Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Dağ’ın aday olmasını isteyen gençlik platformları Dağ’ın Aksaray gençliğine, genç yaşında gösterdiği başarılarla örnek teşkil edeceği konusunda birleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır” sözlerini örnek veren gençlik platformları kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları Hasan Dağ için çalışmalara başladı. Dağ’ın başarılı iş ve eğitim yaşamının ve sivil toplum kuruluşlarında yaptığı çalışmaların örnek olduğunu ifade eden Aksaray gençlik platformları, Aksaray’da milletvekilleri arasında en genç ismin Dağ olacağına inandıklarını belirterek sokak sokak çalışmalara destek vereceklerini de bildirdi. Dağ’ın AK Parti Genel Merkezi’nde de örnek gösterildiği ifade edilerek 24 Haziran seçimlerinde gençlerin ilk elden temsilinin önemine dikkat çekildi.

Hasan Dağ Kimdir?

1995 yılında Taşpınar’da doğdu. 2011-2013 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ortaklaşa yürüttüğü Öğrenci Meclislerinde Aksaray İl Başkanlığı yaptı. 2014 ile 2016 yılları arasında Üniversite Konseyi Başkanlığı ve Genç Diplomatlar Platformu Genel Başkanlığı yaptı. Üniversite eğitimini Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü’nde yaptı. Dağ, 2017 Nisan ayından bugüne kadar dünya çapında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları içerisinde bulunan, Necmettin Erbakan Hoca tarafından kurulan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ( ASKON) Aksaray il Başkanlığı yapmaktadır.  Hasan Dağ birçok sivil toplum kuruluşunda ve sosyal projelerde halen aktif olarak görev yapmaktadır. Haber: Harun Atalay

 

banner487

banner487