Gazi Ve Şehit Aileleri Buluştu

Kadın Koordinasyon merkezinin organize ettiği Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ev sahipliğinde gazi ve şehit ailelerine Kılıçarslan Parkında piknik yapıldı. Şehit ve gazi aileleri ile bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Hasibe Yazgı, "Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin ve gazilerimizin istek ve talepleri birinci önceliğimizdir. Toplum olarak şehit ailelerimizin ve gazilerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Bizler evlat açısı çeken ve başları dik duran bu ailelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık” dedi.

Gazi Ve Şehit Aileleri Buluştu

 Aksaray'ın gün geçtikçe yoğunlaşan, farklılaşan ihtiyaçlarının tespit edilmesi ardından, gelişen sosyal ve kültürel değişime ayak uyduran Aksaray Belediyesi, başlattığı sosyal belediyecilik uygulamaları ile Aksaraylılara farklı deneyimler yaşattı. Şehrin farklı kesimlerinde değişen ihtiyaçları gözeterek, insanı yaşamın merkezine alan uygulamalar yapmayı hedefleyen Aksaray Belediyesi gençlik, aile eğitim sorunları ve psikolojik - sosyolojik sorunların çözümü için kolları sıvadı. Aksaray Belediyesi ‘sosyal belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde bu gruplara yeni merkezler kazandırdı. Belediye'den yapılan açıklamada "Bunlar Engelli Koordinasyon Merkezi ve Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Merkezidir. Kadın koordinasyon merkezi bu gruplarda yer alan vatandaşlarımıza psikolojik ve sosyal destek hizmeti sunmaktadır. Geçtiğimiz günlerde bu çerçevede Kadın Koordinasyon merkezinin organize ettiği Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ev sahipliğinde gazi ve şehit ailelerine Kılıçarslan Parkında piknik yapıldı" denildi.

 

Piknikte Hasibe Yazgı, şehit ve gazi aileleri bir arada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söylediği belirtilerek Yazgı'nın "Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin ve gazilerimizin istek ve talepleri birinci önceliğimizdir. Toplum olarak şehit ailelerimizin ve gazilerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Bizler evlat açısı çeken ve başları dik duran bu ailelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz da. Onların sevinçlerine de hüzünlerine de ortak oluyoruz. Düzenlediğimiz bu özel günlerle gazi ve şehit ailelerinin birbiriyle tanışması ve kaynaşmasını sağlıyoruz. Onlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulunduğu ifade edildi.

Onkoloji Hastalarıyla Buluştu

Hasibe Yazgı geçtiğimiz günlerde benzer bir etkinlikle onkoloji hastası olan kadınlarla buluştu. Kılıçarslan Parkı'nda gerçekleşen piknikte onkoloji hastaları bir arada olarak ve dertlerini paylaşarak moral buldular. Bu hastalıkla mücadele eden kişilerin moral ve motivasyonun yüksek olması gerektiğini aktaran Hasibe Yazgı, “Düzenlediğimiz piknik ile onkoloji hastalarının moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını amaçlıyoruz. Kadın Koordinasyon Merkezi olarak onkoloji hastalarına geçen yıl düzenlediğimiz gibi bu yıl da motive edici ve terapi amaçlı eğitimler düzenliyoruz. Eğitim sonunda gezi programları düzenleyerek ülkemizin ve ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini geziyoruz” dedi. Pikniğe katılan onkoloji hastaları ve yakınları, yapılan etkinlikten dolayı çok memnun olduklarını belirterek piknik programına öncülük eden Hasibe Yazgı’ya teşekkür etti. Belediye Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon