Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 18:24 Bu haber 573 kez okundu
 
Fetö’nün Ne Olduğunu Anlayan İtirafçı Oluyor
Aksaray’da Anadolu Haber Ajansı Muhabiri olarak görev yapan Turan K. FETÖ PDY Terör Örgütü’ne nasıl üye olduğunu ve Aksaray’a nasıl geldiğini, burada polis okulunda bulunan öğrencilerle nasıl irtibat kurarak sözde mahrem imamlığı görevini yerine getirdiğini itiraf etti.
AKSARAY Haberi
Fetö’nün Ne Olduğunu Anlayan İtirafçı Oluyor

 Önceki hafta, FETÖ PDY Silahlı Terör Örgütü’nün üniversite yapılanmasında, askeri okul ve polis okulunda bulunan öğrencilerden sorumlu sözde mahrem imamı oldukları konusunda emniyet güçlerince haklarında delil elde edilen ve gözaltına alınan Anadolu Ajansı Aksaray Muhabiri Turan K. Aksaray’a nasıl geldiğini itiraf etti. Turan K. Aksaray’da daha önce eşi terör örgütünün gizli haberleşme aracı olan ByLock kullanmaktan gözaltına alınarak tutuklanan TRT Muhabiri Ferhat K. tarafından örgüt içinde bağlantıya geçirilerek Aksaray’a yerleştirildiğini, aynı şekilde bir dönem Aksaray’da görev yapan ve Gaziantep’e tayini çıkan Anadolu Ajansı Muhabiri Özkan B. ile birlikte irtibata geçtiğini söyledi. Turan K. “Ben ve arkadaşım 2015 yılında örgüt içinde çeşitli yapılanmalar aracılığıyla bahsi geçen kişilerle ortak irtibata geçerek Aksaray’a yerleştirildim” dedi.

Askerliğe Kadar İrtibatı Kesmedi

Örgütün çözülme ve dağılmaya başlamasına rağmen gizlilik içinde örgütün işlerini ve aldıkları emirleri yerine getirmeye devam ettiklerini söyleyen Turan K. arkadaşı Özkan B. ve Ferhat K. ile birlikte koordineli çalıştıklarını itiraf etti. 2015 Kasım’da askere gidene kadar örgütle irtibatının devam ettiğini söyleyen Turan K.’nın verdiği bilgilerle soruşturma genişletilerek yeni delillere ulaşıldı.

Farketti, İtiraf Etti

Emniyet güçleri ve Cumhuriyet Başsavcılığının titiz çalışmaları sonucu açığa çıktığını belirten Turan K. örgütün ne olduğunu anladığını, devlete ne denli zarar verdiğini fark ettiğini ve örgütle ilgili bilgileri bu nedenle paylaştığını söyledi. İtirafçı olan Turan K. adli kontrolle serbest bırakıldı. Özel Haber: Yavuz Akkan

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fetö’nün, Ne, Olduğunu, Anlayan, İtirafçı, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı