Festivale Somuncu Baba Ekmeği İle Katılıyor

12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan festivale Aksaray Somuncu Baba Ekmeği ile katılacak.İçerik olarak dünyada bir ilk olan festivalde buğday ve ekmeğin on bin yıllık hikâyesi çok farklı anlatımlarla işlenecek. Fas Cumhuriyeti’nin onur konuğu olarak ağırlanacağı festivale katılımı kesinleşen ülkeler, Tayland, Venezuella, İran, Kuveyt, Almanya, İtalya ve Arjantin.

Festivale Somuncu Baba Ekmeği İle Katılıyor

 Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara´da Cer Modern Festival Alanın da gerçekleştirilecek etkinliğe Aksaray´ın da Somuncu Baba Ekmeği ile katılacağını belirtti.

İlimizin Manevi Mihmandarı Somuncu Baba´nın temsili olarak festivale katılan protokol ve misafirlere ekmek dağıtacağını belirten Doğan, Aksaray Valiliği adına oluşturulacak stantta Somuncu Baba Ekmeği ve Aksaray ile ilgili tanıtım materyallerinin dağıtılacağını ifade etti. Doğan, 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara´da yapılacak olan II. Uluslararası Ekmek Festivaline Somuncu Baba´nın talebesi Hacı Bayram-ı Veli´nin şehri Ankara´da katılımın sağlanacağını ve Aksaray´ın en iyi şekilde tanıtılacağını sözlerine ekledi.Haber: Bayram Aksu

 

banner487

banner487