Eskil Myo’da 40 Kontenjanın Tamamı Doldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Eskil Meslek Yüksekokulu (MYO) için ayrılan 40 kontenjanın tamamının dolduğunu söyledi.

Eskil Myo’da 40 Kontenjanın Tamamı Doldu

Yoğun gayretler ve samimi çalışmaların ardından kurulan ve Eskil İlçesi’nin yıllardır hayalini süsleyen Eskil MYO, bu yıl öğrenci alarak eğitim-öğretime başlıyor. YÖK’ün Eskil MYO için ayırdığı 40 kontenjan doldu.

Bu durum Eskil’in potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu gösterdi. Henüz yeni kurulan bir okulun kontenjanının tamamen dolmasının memnun edici olduğunu kaydeden Rektör Şahin, “Eskil İlçesine kurulan okulumuzdan umutlu olduğumuzu daha önce söylemiştik.

Kontenjanın tamamen dolması bizleri sevindirdi. Bu durum aynı zamanda gelecek açısından da umut vaat ediyor. Okulumuzdaki bölüm sayısını ileriki yıllarda arttırmak için çalışmalara şimdiden başladık” dedi. Eskil MYO “Laborant ve Veteriner Sağlık Hizmetleri” Bölümüyle, Eylül Ayında faaliyetlerine başlayacak.  Haber: Mehmet Eser

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon