Erdoğan, Seçim Öncesi Uyardı

Erdoğan, “2019 Mart’ına Kadar Belediyeciliğin Adını Gönül Belediyeciliği Seferberliği Olarak Koyuyorum”

Erdoğan, Seçim Öncesi Uyardı

 Partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak olan mahalli seçim için “24 Haziran'ın muhasebesini yapıp gereken adımları atmak durumundayız” dedi.

Yapılacak olan mahalli seçim öncesi belde ve belediye başkanlarını uyaran Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gönüllere girmiyor da vatandaşa eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra kenara koyar. Zaten demokrasinin güzelliği de burasıdır” dedi.

"Pazartesi Günü Kabinemizi Açıklayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazartesi günü, yemin törenimizin hemen ardından yayınlayacağımız 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı KHK’sı ile yeniden organize edilmiş haliyle bakanlıkları kuruyor, aynı akşam kabinemizi de inşallah açıklıyoruz” dedi. “Milletvekili dağılımı ve ülkemizin içinden geçtiği durum sebebiyle Cumhur İttifakı'nı mecliste devam ettireceğiz" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu; “Pazartesi günü Cumhurbaşkanı olarak yemin edip inşallah yeni sisteme göre göreve başlıyoruz. Artık yürütme görevini meclis tarafından yetkilendirilen Bakanlar Kurulu değil doğrudan Cumhurbaşkanı ifa edecek.”

 “Gönül Belediyeciliği Seferberliği”

2019 Mart'ına kadar belediyeciliğin adını 'gönül belediyeciliği seferberliği' olarak koyan Erdoğan, aynı şeyin teşkilatlar için de geçerli olduğunu vurgulayarak,  bütün il başkanlarının siyasette de gönül siyaseti yapması gerektiğini dile getirdi. "Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz" dediklerini hatırlatan Erdoğan, bunun yapılmasını istedi. AK Partili belediyelerin daha büyük hizmetler için milletin desteğini alabilmesini ancak bu şekilde sağlayacaklarının altını çizen Erdoğan, "İktidarımızı ancak bu şekilde güçlendiririz. Yönettiği şehrin halkıyla beraber olmayan, gönülleri fethetmeyen, aşkla, şevkle, adaletle, akılla çalışmayan bir belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişi gibidir. Ne kadar çok çalışmış olursa olsun, döneminin sonunda geride sadece enkaz, yıkıntı bırakır. AK Parti'nin hiçbir belediye başkanı böyle olmamalıdır, olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Seçim Raporunda Vatandaş Haklı

Erdoğan, yüzde 7’lik oy kaybıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bana gelen seçim raporlarına baktığımızda vatandaşın bazı haklı şikâyetlerini görüyoruz. Vatandaş, ‘Seçimden seçime mi benim belediye başkanım, benim milletvekilim bana gelecek' diyor. Esnaf, 'benim belediye başkanım seçimden seçime mi çayımı içmeye geliyor’ diyor. Burada da görüldüğü gibi en güçlü olduğumuz yerlerde bu önemli düşüşümüzün başlıca nedeni budur, tevazu! Vatandaşa tepeden bakıyorsak, onlara hart hurt yapıyorsak kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değildir.

2019 yerel seçimlerine bu eksiklikleri tamamlayarak gideceğiz. Kararlıyız. Bu konuda kararlı olursak, daha önce alamadığımız belediyelikleri de kazanırız. Biz, bu güce sahibiz. Aslında biz, dünden daha güçlüyüz. Yine bana gelen raporlara göre, bu son seçimlerde özellikle bazı yerel yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız ile milletvekili adaylarımız arasında istememe sorunları yaşanmış.

Yerel yöneticilerimizden bazıları, ‘Ben o adayı istemiyorum, desteklemiyorum’ diyerek yan gelip yatmışlardır. 24 Haziran'ı doğru analiz edemez ve gereğini yerine getiremezsek, her şeyden önce kendi ilkelerimizle, kendi geçmişimizle çelişmiş oluruz. Bugüne kadar böyle bir yanlışa hiç düşmedik, bugün de düşmeyeceğiz.” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim sonuçlarını kişisel kariyeriyle irtibatlandırarak eğip büken herkes her şeyden önce milletimize yanlış yapar. Millete yanlış yapan hiç kimsenin de AK Parti'de yeri olamaz" ifadelerini kullandı. Haber :Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X