En Uzun Hafta

Partilerde milletvekili aday listeleri bu hafta netleşecek. 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar YSK’ya teslim edilecek olan listeler için hafta boyunca yoğun bir çalışma yapılacak.

En Uzun Hafta

Partilerde 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde milletvekili aday listeleri bu hafta yapılacak yoğun çalışmalar neticesinde netlik kazanacak. 21 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilmesi gereken aday listeleri için partilerin yetkili organları yoğun mesai yapacak.

AK PARTİ

AK Parti’de 74 kişi milletvekili aday adaylık başvurusunda bulundu. Parti içi temayül yoklaması ve genel merkezde yapılan mülakat neticesinde listede ismi bulunan 74 kişi alt komisyon tarafından 3’te 1’e indirildi. Bu listeye mevcut 3 milletvekili de eklenerek oluşturulan listeden 4 milletvekili adayı belirlenecek. Çalışmaların bu hafta içinde bitmesi bekleniyor.

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday tespit çalışmaları tamamlandı. Aksaray’da 6 kişinin aday adaylık başvurusunda bulunduğu açıklandı. Kesin aday listesinin bu hafta netleşeceği söyleniyor.

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) aday adayları üzerinde güvenlik soruşturması tamamlandı. 10 kişinin başvurduğu Aksaray’da il başkanlığından istifa eden Ramazan Kaşlı ile Orhan Çelebi’nin listede yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ PARTİ

İYİ Parti’de 7 aday adayı listede yer almak için yarışıyor. Genel merkezin Aksaray listesini önümüzdeki günlerde masaya yatırması bekleniyor. 1’i kadın 7 kişi milletvekili adayı gösterilirse de partinin kurucularından Av. Ayhan Erel’in liste başı olabileceği konuşuluyor. Özel Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487