Emniyet Göz Açtırmadı

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Eylül ayında adeta suçluların üzerine balyoz gibi indi. Çok sayıda operasyon yapılırken, suçlulara göz açtırılmadı. Uyuşturucu tacirlerinden cinayet, yağma, hırsızlık, dolandırıcılık ve fuhuşla ilgili Aksaray polisinin düzenli operasyonları vatandaşa huzur ve güven verdi.

Emniyet Göz Açtırmadı

 Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, “Suç ve suçluyla mücadelemiz, evrensel ve insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duygusuyla, yenilikçi, akılcı ve sistematik çağdaş çalışma anlayışı içerisinde, kaynaklarımızı en etkin ve verimli şekilde kullanarak yasaların tanıdığı sorumluluklar çerçevesinde kararlılıkla sürdürülecektir” dedi.

Uyuşturucu Tacirleri Boş Durmadı

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğünce 1-30 Eylül 2018 tarihleri arasında il genelinde yapılan çalışmalar kamuoyuyla paylaşıldı. Uyuşturucu-Uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, suç işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve  gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça iştirak eden şüpheliler ile mücadele kapsamında 58 ayrı olayda, 65 şüpheli şahıs yakalandı, 9 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Hırsızların Korkulu Rüyası

Şehirde meydana gelen hırsızlık, oto hırsızlığı ve dolandırıcılık olaylarında; piyasa değeri yüzbinlerce lira olan 2 adet oto, 30 adet bilezik, LCD Televizyon, oto teybi, bakır kablo, 6 motosiklet elde edilerek sahiplerine teslim edildi.

Trafikte Mücadele Kararlılıkla Sürüyor

Okulların açılmasıyla özellikle bu yol güzergâhlarında yapılan denetimler sonucunda; 18.329 araç ve sürücüsü, 301 okul servis ve sürücüsü kontrol edildi. “Ticari amaçla yük ve yolcu taşımak, Emniyet Kemeri takmamak, Taşıma sınırının üstünde yük taşımak,  Hız sınırlarını ihlal etmek, Trafik sigortası ve araç muayenesi bulunmayan araçlara, Sürücü belgesiz araç kullanmak ve kullandırmak, Alkollü araç kullanmak” ihlallerini gerçekleştirdiği tespit edilen 5.558 araç ve sürücüsüne 2.409.878 TL Trafik idari para cezası uygulandı.

Asayiş Uygulamaları Sonuç Verdi

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri görevlilerince cinayet, yağma, hırsızlık, dolandırıcılık ve fuhuşla mücadele ve haklarında yakalama kararı bulunan firari şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen uzun soluklu takipler sonucunda, 104 şahıs yakalanmış, 56 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ekiplerimiz tarafından 652 olaya müdahale edilmiş, bu olaylarla ilgili 812 şüpheli şahıs yakalanmış, 10.608 şahıs GBT sorgulaması yapılmış, değişik suçlardan aranan 128 şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapıldı.

Kayıplar İçin Çalışmalar Sürüyor

İlimiz genelinde kayıp müracaatı yapılan 26 (20 Bayan, 6 Erkek)  şahsın 24’ü bulunmuş, 2 şahıs (1 Erkek,1 Bayan ) halen kayıp olarak aranmaktadır.

Gözler Mobese’de

Şehir içi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisinde toplam 98 yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş, 250 kişi yaralanmış, 8 kişi yaşamını yitirdi olmuştur.

İlimizde kurulu bulunan KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) merkezinden trafik denetimleri sürdürülmektedir. MOBESE kameralarından yapılan denetimlerde; ters yöne giren,  kırmızı ışık ihlali yapan, hatalı park eden, araç kullanırken telefonla görüşme yapan ve emniyet kemeri takmadığı tespit edilen 192 araca 27.226 TL idari para cezası uygulanmıştır” denildi.Emniyet Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon