“Ekonomik Hayatta İş Kadınlarının Varlığı Daha Da Artmalı”

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez iş kadınları ziyaretine devam ediyor. Pekmez; kendi işinin patronu iş kadınlarının ekonomik hayattaki varlığının daha da artması gerektiğini belirterek; Aksaray’da meslek edindirme kurslarına katılan daha sonra devletin sağladığı imkânlarla kendi işinin patronu olan çok sayıda kadının bulunmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

“Ekonomik Hayatta İş Kadınlarının Varlığı Daha Da Artmalı”

 Yeşim Pekmez beraberinde Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ ile 2 yıldır ev yemekleri üzerine açtığı işyerinde patron olan Hatice Uludağ’ı ziyaret etti. Migros yanında açtığı Ehli Keyif Ev Yemekleri adlı işyerinde ziyaret ettiği Uludağ ile görüşerek bir süre sohbet eden Pekmez Uludağ’dan işi hakkında bilgi aldı.

"İstekliler Kolayca Yararlanıyor"

Kadınların iş kurma konusunda ürkek davrandığını ancak sayıları çoğalan kadın patronların çok iyi bir örnek olduğunu belirten Pekmez; istekli kadınların devletin kadınları ekonomik hayata dâhil etmek için sunduğu imkânlardan kolaylıkla yararlanabileceklerini söyledi.

Bu konuda meslek edindirme kursları, işbaşı eğitim programları, pozitif ayrımcılık yapılarak iş fikri ve kendi işyerini açmak isteyen kadınların yararlanabileceği destekler bulunduğuna dikkat çeken Pekmez; “Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz halkının her alanda gelişmesi için gayret gösteriyor. İmkânlar sunuyor. Bunları iyi değerlendirmek lazım” dedi. Ziyareti nedeniyle Yeşim Pekmez'e teşekkür eden İş kadını Hatice Uludağ kadınların sunulan imkânlardan mutlaka yararlanması gerektiğini ifade etti. Valilik Basın

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon