Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 15:55 Bu haber 7280 kez okundu
 
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ankara’nın Çukurambar semtindeki Anadolu İhtisas Vergi Dairesi’nde meydana gelen patlamayla ilgili gözaltına alınan Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde yaşayan bir şahısın ifadesi üzerine Ekecik Dağı’nda polis, jandarma ve özel eğitimli köpekler tarafından patlayıcı madde araması yapıldı.
AKSARAY Haberi
Ekecik Dağında Bomba Arandı

 Ankara Çukurambar’daki Anadolu İhtisas Vergi Dairesinin kazan dairesinde patlama önceki hafta patlama meydana gelmişti. Sabotaj ihtimali üzerine duran Ankara Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı genişleterek devam ettirdi. Osmaniye başta olmak üzere Aksaray ve çeşitli illerde soruşturmayı derinleştiren ekipler Aksaray’ın Ortaköy ilçesinde Suriye kökenli bir kadın şüpheliyi tespit etti. Ankara’dan gelen özel ekipler tarafından operasyonla gözaltına alınan şahısın evinde yapılan aramada ise bomba düzeneği ele geçirildi. 

Detektör Köpeklerle Bölgede Arama Yapıldı

Bölgede patlayıcı madde saklanmış olabileceği ihtimali üzerine harekete geçen Ankara ve Aksaray Emniyet Müdürlüğüne bağlı terör şube ekipleri ile Jandarma Komutanlığına bağlı bomba arama ekipleri Ekecik Dağı’nı güvenlik çemberine aldı. Polis, jandarma ve özel eğitimli detektör köpeklerle yaklaşık bin dönümden daha geniş bir arazi didik didik tarandı. Arazide daha önce kazılmış çukurlar tek tek kontrol edildi, taş öbekleri dağıtılarak bomba olup olmadığı kontrol edildi. Saatlerce yapılan aramanın ardından herhangi patlayıcı maddeye ya da mühimmata ulaşılamadı. Emniyet ve jandarmanın konuyla ilgili soruşturması geniş kapsamlı olarak devam ediyor. Haber: Harun Atalay

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekecik, Dağında, Bomba, Arandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Ekecik Dağında Bomba Arandı
Yorumlar
Haber Yazılımı