Efor Avm’de Seçimler Tekrarlanacak

“Girgin, Seçim Yeniden Kanunun Belirlediği Usul ve Esaslara Göre Yapılmalı”

Efor Avm’de Seçimler Tekrarlanacak

Geçen hafta içinde yapılan Efor Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu seçiminin ardından Efor Alışveriş Merkezi’nin yeni yönetimine ezici oy çokluğu ile seçilen İş Adamı Adem Girgin seçimde kural hatası yapıldığı fark edildiğini belirterek, “Seçimin kanunların belirlediği usul ve esaslara göre yapılması için yeniden seçim kararı alıyoruz” dedi.

Aksaray'ın gözde alışveriş merkezi Efor Alışveriş Merkezi, geçen hafta Efor Alışveriş Merkezi müteşebbislerinin katılımıyla özel bir otelde yeni yönetimini seçmek için oy kullanmıştı. Seçim öncesi ve sonrası yaşanan hararetli tartışmaların ardından Efor Alışveriş Merkezi mülk sahipleri yeni yönetimini belirlemişti. Yapılan seçimin ardından İş Adamı ve Efor Alışveriş Merkezi müteşebbislerden Adem Girgin yönetiminde yeni yönetim kurulu üyeleri Efor Alışveriş Merkezi mülk sahipleri tarafından seçilmişti. Seçimin hemen ardından yeni yönetim, Efor Alışveriş Merkezi’nin dördüncü katında bulunan yönetim binasında eski yönetim ile bir araya gelerek avukatlar ve muhasebeciler aracılığıyla uzun uzun görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerin ardından Efor Alışveriş Merkezi’nin eski yönetiminin faaliyet raporunun seçim sırasında okunmamasının bir kural hatası olduğu kanısına varıldı.

 

 "Şeffaflık İçin Çalışacağız"

 

Efor AVM’nin yönetim kurulu seçimlerini çoğunluğun oylarını alarak kazandıklarını, ancak yapılan görüşmeler sonrası seçim esnasında kural hatasının fark edilmesiyle bu hatanın giderilmesi için çözüm arayışına girdiklerini vurgulayan Efor AVM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Girgin, hak sahiplerinin haklarını korumak adına şeffaf yönetim sergileyeceklerinin altını çizerek, kazandıkları seçime rağmen görevi devralır almaz yeniden seçime gitme kararı aldıklarını söyledi. Girgin yaptığı açıklamada "Efor AVM Aksaray'ın ve Aksaraylıların malı. Burada yapılacak her şey de Aksaraylılar söz sahibi olmalı. Her şey kurallarına uygun bir şekilde yapılmalı. Ezici çoğunluğun oyunu alarak seçilmemize rağmen hiçbir şekilde usulsüzlüğü kabul etmemiz mümkün değil. Görevi devralır almaz usulüne uygun bir seçim yapılması için yeniden sandık kurarak her şeyi kanuna uygun şekilde gerçekleştireceğiz. Amacımız şeffaf ve güvenilir bir yönetim sergilemek. Bu konudaki hassasiyetimiz bizi kazandığımız seçimde yeniden sandık kurmaya itti. Ne yapılıyorsa hak sahiplerinin haklarını korumak için yapılıyor. Yapılacak seçimden sonra da haklarını sonuna kadar korumaya ve Efor AVM’nin değerini yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

‘Elimizden Gelenin En İyisini Yapacağız’

 

Efor Alışveriş Merkezi’nin ve dükkan sahiplerinin hak ettiği değeri alması için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını vurgulayan Adem Girgin, yeniden seçim kararının alındığı süreci  “Aksaray kamuoyunun da bildiği gibi büyük umutlarla yapılan ve birçok müteşebbisin alın teri ile zor zanaat kazanarak yatırım yaptığı Aksaray'ın en gözde Alışveriş Merkezi Efor Alışveriş Merkezi’nin mülk sahipleriyle geçmiş olduğumuz hafta bir seçim gerçekleştirdik. Seçim esnasında, seçimin de heyecanının vermiş olduğu atmosferle uygulanması gereken prosedürler eksik kalmıştır. Biz seçimin ardından sonraki Pazartesi Efor Alışveriş Merkezi’nin eski yönetimi ile avukatlarımız aracılığıyla uzun uzun görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmelerden sonra seçimin kanunlara uygun olmadığı eksikliklerin de olduğunun farkına varıldı. Efor müteşebbislerinin büyük teveccühü ile kazandığımız seçimin yeniden yapılması kararına almış bulunmaktayız. Efor Alışveriş Merkezi, hak ettiği görkemi güzelliği ve mülk sahiplerinin hak ettiği değeri kazansın diye yeni ekibimiz ve yönetimimizle elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağız. Büyüyen ve gelişen Aksaray’ımızın en önemli alışveriş merkezlerinden bir tanesi olan Efor Alışveriş Merkezi’nin, Aksaray’ın cazibe merkezi haline getirilmesi için profesyonel bir anlayışla çalışmak için mevcut arkadaşlarımızla yenilenecek seçimde yönetime talibiz” ifadeleriyle anlattı. Haber Harun Atalay

 

banner487

banner487