Dev Sanayi Projesi Her İle Örnek Oluyor

Aksaray Belediyesi ile TOKİ işbirliğinde yapılan, istihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak 375 Milyon TL’lik Aksaray Yeni Sanayi Sitesi projesi Türkiye’de örnek proje olarak gösterilmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve dönemin milletvekillerinin uzun uğraşları sonucu onaylanan ve ocak ayı içerisinde ihalesi tamamlanarak yapımına başlanan 375 Milyon liralık Aksaray Sanayi Sitesi projesindeki inşaat sahasında çalışmalar aralıksız sürüyor.

Dev Sanayi Projesi Her İle Örnek Oluyor

 Projeleri Gezdiler

Erzincan Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğüne bağlı bir ekip, Aksaray’a geldi ve yeni sanayi projesi başta olmak üzere Aksaray Belediyesine ait birçok projeyi yerinde gezip ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Erzincan heyetinde yer alan Etüt Proje Müdürü Murat Demir, İnşaat Mühendisi Mustafa Aktaşoğlu, Mimar Semi Atlı ve Veri Hazırlama Uzmanı N. Bora Özmen’e Aksaray’ı ziyaretleri sırasında Aksaray Belediyesi Etüt Proje Müdürü Salim Bilgiç ve Mimar Zahid Heysem Anaz tarafından belediyenin projeleri gezdirildi. Bu arada özel olarak görmek için geldikleri Aksaray Yeni Sanayi Projesini yerinde gören Erzincan heyeti, yapımı hızla devam eden inşaat sahasında inceleme yaptı. Heyet üyeleri, bu büyük projenin Aksaray’a yakışır bir hizmet olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

“Belediye Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz”

İnşaat Mühendisi Erzincan Belediyesi Etüt Proje Müdürü Murat Demir, yaptığı açıklamada bin 620 dükkândan oluşan tüm Türkiye’ye örnek olan Aksaray Yeni Sanayi Projesini yerinde görmek amacıyla Aksaray’a geldiklerini belirterek şunları söyledi “Erzincan Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü olarak, Aksaray Belediyesinin yatırım projelerini yerinde görüp değerlendirmek amacıyla Aksaray’a ziyaret gerçekleştirdik. Öncelikle Aksaray Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı ve ekibine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz. Erzincan’da da Aksaray’daki sanayi projesi gibi bir yatırımı hayata geçirmeyi planlamaktayız. İhalesi yapılan ve yapımına başlanan bu işin detaylarını yerinde görmek için geldik.  Aksaray’a yapılmakta olan bu proje gayet başarılı ve güzel bir çalışma olmuş. Bu projeyi Aksaray’a kazandıran yöneticilerin ve arkadaşlarımızın ellerine sağlık. Aksaray’a hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Aksaray’daki Projeler, Fikir Çalışması Olarak Bize Avantaj Sağlayacak

Murat Demir Aksaray’ın sahip olduğu tarihi mekânlara sahip çıkmasının da takdire şayan bir çalışma olduğunu belirterek “Aksaray Belediyesi Etüd Proje Müdürü’müz ve arkadaşları bize şehri gezdirdi. Çok güzel tarihi mekânlarınız ve güzel yapılarınız var. Bunların restorasyonları, işletmeleri başarıyla gerçekleştirilmiş. Bu arada Aksaray Belediyesinin bazı projelerini de gezip görmek imkânımız oldu. Gerçekten hedefine çok uygun ve odaklı başarılı projeler gerçekleştirilmiş. Tabi bunlarda fikir çalışması olarak bizim yürüteceğimiz projelerde de bize avantaj sağlayacak noktalar var. Bunları yerinde görüp eksiklikleri artıları fazlaları ile ilgili değerlendirmelerimizi tamamladık” dedi.

Tarihi Mekânlar Büyüledi

Aksaray’daki Sanayi Projesini inceledikten sonra şehrin tarihi mekanlarını gezen Erzincan heyeti, ilk olarak Aksaray Belediyesi tarafından restore ettirilen Tarihi İkinci Kılıçaslan Hamamı’nda inceleme yaptı ve yetkililerden restorasyon hakkında bilgi aldı.

Daha sonra yine belediye tarafından müzeye dönüştürülen Tarihi Azmi Milli Un Fabrikasını gezen Erzincan’lı misafirler, Azmi Milli Un Fabrikasının Cumhuriyet döneminden günümüze kadar uzanan tarihçesi hakkında bilgi edindiler.  Gezi kapsamında Zinciriye Medresesi ve Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezini, Piri Mehmet Paşa Çarşısı ile Somuncu Baba Türbesi ve Külliyesini de ziyaret eden Erzincan heyeti, Aksaray’da tarihi değerlere sahip çıkılmasını ve birbirinden güzel projelere imza atılmasını takdirle karşıladıklarını kaydetti. Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon