“Çocuklarımız Hem Öğrenecek Hem Eğlenecek”

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, göreve geldiği günden bugüne kadar geçen 4,5 yılda emeklilere yönelik dinlenme evi, kadınlara yönelik kadın aktivite merkezleri ve gençlere yönelikte gençlik merkezi gibi önemli yatırımlar gerçekleştirirken, çocukları da unutmadı ve çocuklara yönelikte aktivite merkezi oluşturdu.

“Çocuklarımız Hem Öğrenecek Hem Eğlenecek”

 Başkan Yazgı, Kültür Park Site içinde çocukların hizmetine sunulacak olan Çocuk Aktivite Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Bir grup öğrenciyi Çocuk Aktivite Merkezi'ne davet eden ve birlikte gezen Başkan Yazgı, çocuklara geçmişten günümüze kadar uzanan oyuncak müzesi ile aktivite merkezindeki bölümleri gezdirdi.

Her Ayrıntı Düşünüldü

Başkan Yazgı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Şehrimize kazandırdığımız Çocuk Aktivite Merkezi'mizi çocuklarımızla birlikte yerinde inceledik. Çocukların sevgi dolu ortamda yetişmesine olanak sağlayacak Çocuk Aktivite Merkezi'nde, Çocuk Kütüphanesi başta olmak üzere Tiyatro Salonu, Robotik Kodlama Eğitimi, Ahşap Atölyeleri, Oyun Odası, Ahşap Oyuncak Atölyesi, Kum Sınıfı ve eski günleri hatırlatan Oyuncak Müzesi yer alıyor. İnşallah bu ayın içinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Çocuk Aktivite Merkezi'miz Çocuklarımıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

Oyuncak Müzesi İlgi Çekecek

Çocuk Aktivite Merkezi içerisinde ziyaretçilerinin ilgisini çekecek diğer bölümün Oyuncak Müzesi olacağı belirtildi. Oyuncak Müzesinde geçmişten günümüze kadar çocukların oynadığı geleneksel oyuncaklar sergilenecek. Müzeye oyuncak hediye edecek vatandaşların oyuncak bağışlarının merkez tarafından kabul edileceği belirtildi.Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon