“Çiftçilerimizi Borç Yükünden Kurtaracağız”

CHP Eskil İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yaklaşık bin 400 davetlinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan CHP İl Başkanı Ramazan Koçak; “Uygulanan yanlış tarım politikaları sonucu çiftçi borç yükü altında ezilmektedir. Bölgenin su sorunun çözümü noktasında şimdiye kadar somut hiçbir adım atılmamıştır. Çiftçinin temel maliyet kalemleri olan mazot, elektrik, gübre ve tohum fiyatlarının yıllar itibariyle çok artmasına rağmen ürün fiyatlarındaki artışın çok sınırlı kalması nedeniyle de çiftçilerin bankalara olan borçları çok yükselmiştir” dedi.

“Çiftçilerimizi Borç Yükünden Kurtaracağız”

“Elektrik Kilovat Saat Ücretini Yarı Fiyatına Düşüreceğiz”

Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk ise “Halen kullanımda olan tarımsal depo statüsündeki tüm kuyuları ruhsatlandırarak çiftçilerin elektrik kilovat saat ücretini yarı fiyatına düşüreceğiz. Çiftçilerimiz mazotu 3 TL’ ye alacaklar. Çiftçilerimizin bankalara olan kredi borçlarının faizlerini tamamen sileceğiz. Tarım BAĞ-KUR’lu olan yurttaşlarımızın 2008 yılı öncesi vergi kaydı, şirket ortaklığı veya ziraat odalarına kayıtlı oldukları süreler için de borçlanma hakkı tanıyacağız”  dedi.

İşsizlik Ve Yoksulluk Kaderiniz Değil…

Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım beraberinde Kadın Kolları ve İl yöneticileriyle Kalanlar ve Zafer mahallelerimizde ev ziyaretleri yaptılar.  Milletvekili adayımız Pelinsu Yıldırım “İşsizlik ve yoksulluğun had safhada olduğu mahallelerimizde ev kadınlarımızın umudu olduk" dedi. Yıldırım konuşmasında “Zafer Mahallesi'nin ortak derdi olan tapu sorununa şimdiye kadar çözüm bulunmamış. Kalanlar Mahallesi sakinleri tatlı su ve yol istiyorlar. Aynı zamanda Kılıçaslan Parkı'ndan gelen duman ve mangal kokusundan şikâyetlerini dile getirdiler. Vatandaşlarımızın hangi kurumla ilgili sorunu olursa olsun, tüm sorunların çözümünün takipçisi olacağız. Son 15 yıldır Aksaray’ın yöneticileri vatandaşı dertlerine çare üretmiyorlar. Her siyasi  düşünceden vatandaşımızın ortak şikâyeti bu. Bizler milletvekili seçildiğimizde hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

Düzenlenen iftar yemeğine CHP İl Başkanı Ramazan Koçak, Merkez İlçe Başkanı Nazife Arslan Küçük, Milletvekili Adayları Ali Abbas Ertürk, Ramazan Fidan, Pelinsu Yıldırım, Ali Eşmekaya, Taşpınar Belediye Başkanı Cihan Yüksel, Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik, Eski İl Başkanları Ali Rıza Toprak ve Doğan Koşar katıldı. Haber Merkezi

 

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X