Çiftçi 6 Ayda 3 Afet Yaşadı

Milletvekilleri Bize Sahip Çıksın

Çiftçi 6 Ayda 3 Afet Yaşadı

Türkiye’nin en kurak bölgesinde fedakar, cefakar bir şekilde arazisini eken Eskilli çiftçi, bu yıl 3 farklı afet yaşadı. İlk olarak başta arpa olmak üzere kışın ürününü don vuran bölge çiftçisi, mart ve nisan aylarında ise nerdeyse hiç yağmur yağmaması ile birlikte son yılların en kurak baharını yaşadı, bölge çiftçisinin belini büken son olay ise, Eskil’in bazı köylerine son günlerde yağan dolu oldu. Yağan dolu ile birlikte başta ayçiçeği ve ekin olmak üzere tarlalarda büyük hasar meydana geldi.

 

Milletvekilleri Bize Sahip Çıksın

 

3 kategoride de tarlası olan ve büyük sıkıntı yaşayan bölge çiftçisi, “Geçen yıl bölgemizde arpa yüksek verim verdi. Bizde buna istinaden bu yıl arpa ektik, ne yazık ki kışın yaşanan don ile birlikte nerdeyse bölgemizde arpa biçilecek tarla kalmadı, bizlerde tarlaları sürmekte çareyi bulduk yetkililerden ve geçen yıl bize büyük fedakarlık yaparak afet yardımı almamızı sağlayan Milletvekillerimizden bu konuda destek bekliyoruz, ayrıca kuraklık ve don tarlalarımızda ciddi hasar oluşturdu.

Şu anda tarlaya gidecek cebimizde paramız bile yok, hükümetimiz bir an önce bize destek versin” dediler. Haber: Ziya Koçak

 

banner487

banner487